مدیرعامل کارگزاری بانک سپه در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پاسخ بانک سپه برای دارندگان سهام عدالت / بیشتر پول سهام پرداخت شده است

پاسخ بانک سپه برای دارندگان سهام عدالت / بیشتر پول سهام پرداخت شده است

مدیرعامل کارگزاری بانک سپه گفت: به تدریج مبالغ در حال واریز است و ما هم در حال هستیم که مبالغ کم باقی مانده را نیز با هماهنگی شرکت سپرده‌گذاری و سازمان بورس به حساب مشتریان واریز کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، دو ماه از آغاز آزادسازی سهام عدالت و بیش از یک ماه از شروع فرایند فروش سهام عدالت از طریق بانک‌ها می‌گذرد، اما عدم واریز وجوه حاصل از فروش سهام موجب نارضایتی مشتریان از بانک‌ها شده است.

یکی از این بانک‌ها سپه است که سهامدارانی که با مراجعه به این بانک درخواست فروش داده‌اند نسبت به عدم دریافت پول سهام خود گله‌مند هستند.

عظیم ثابت، مدیرعامل کارگزاری بانک سپه در واکنش به گله‌مندی مشتریان خود گفت: به خاطر ملاحظاتی که کلیت نظارم و ضرورتی که برای آزادسازی وجود داشت، طبیعتا سازمان بورس، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و همه نهادهای درگیر در این موضوع همکاری کردند که این فرایند اجرا شود، اما طبیعتا به علت این که در این کار عجله صورت گرفت، فرایندها به شکل کامل تشریح نشده بود، از سوی دیگر نیز حتی سهامداران عدالت برای آن توجیه نشدند و بازار سرمایه را نمی‌شناختند، بانک‌ها هم که پذیرنده سهامداران بودند و شرکت سپرده‌گذاری که مجری این کار بودند با عجله اقدامات را انجام دادند.

وی ادامه دارد: اطلاعات برخی از سهامداران ناقص بوده و حتی تعداد سهام مشخص نبود که طبیعتا این مسائل ابهاماتی را به وجود آورد که در حال برطرف شدن است. یعنی تا این جا مشکلات به وجود آمده به علت ناهماهنگی‌ها، شتاب و تعجیل در فرایندها بوده است

ثابت در خصوص واریزی‌های بانک سپه گفت: به تدریج مبالغ در حال واریز است و ما هم در تلاش هستیم که مبالغ کم باقی مانده نیز با هماهنگی شرکت سپرده‌گذاری و سازمان بورس واریز کنیم، یعنی ما اکثر مواردی که از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز شده به بانک برگرداندیم و به حساب سهامداران واریز شده است.

وی تصریح کرد: در حال پیگیری هستیم تا موارد باقی مانده که به نسبت خیلی مبلغ کمتر هم هست، بتواینم واریز کنیم تا سهامداران سهام عدالت به منابع خود دست یابند.

ثابت در پایان تصریح کرد: ما سعی کردیم که سهام را در قیمت بالا و صف خرید بفروشیم ولی بازار غیرقابل پیش‌بینی و نوسانات نیز جز بازار است، با توجه به بازار ممکن است سهمی را برای فردی گرانتر یا ارزان‌تر فروخته شود چون بازار لحظه‌ای است، اما سهامداران سهام عدالت بدانند که کارگزاران تلاش می‌کنند که به بهترین قیمت سهام آنها را بفروشند که ما نیز سعی کردیم به نحوی سهام را بفروشیم که مشتریان متضرر نشوند.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند