اکسکوینو

پیش‌بینی بانک جهانی از قیمت نفت

پیش‌بینی بانک جهانی از قیمت نفت

بانک جهانی قیمت نفت در سال آینده میلادی را، به دلیل روند صعودی تقاضای جهانی به ۵۶ دلار در هر بشکه افزایش داد.

بانک جهانی در تازه‌ترین پیش‌بینی خود از قیمت نفت، بهای طلای سیاه را در سال آینده میلادی به ۵۶ دلار در هر بشکه افزایش داد؛ این در حالی است که پیش‌بینی قیمت نفت از سوی بانک جهانی در سال جاری میلادی، ۵۳ دلار در هر بشکه اعلام شده بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، علت افزایش پیش‌بینی قیمت نفت در سال ۲۰۱۸ میلادی، به بالا رفتن تقاضای جهانی و تداوم کاهش تولید از سوی کشورهای تولیدکننده و تثبیت تولید نفت شیل آمریکا نسبت داده می‌شود.

در همین حال کارشناسان اقتصادی بر این باور هستند که قیمت انرژی به دلیل روند مثبت تقاضا و کاهش ذخایر نفت، رو به بهبود است؛ اما تداوم این موضوع، بیشتر به تمدید توافق کاهش تولید بستگی خواهد داشت.

همچنین انتظار می‌رود توافق کاهش تولید بیشتر از مارس سال ۲۰۱۸ میلادی باشد و در حال حاضر تولید نفت از ژانویه سال جاری میلادی با توافق کشورهای عضو اوپک و غیر اوپکی، تقریبا ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرده است.

بر همین اساس، بانک جهانی اعلام کرد، توافق تمدید کاهش تولید می‌تواند فشار را بر روی روند صعودی قیمت نفت حفظ کند.

بر پایه این گزارش، تولید نفت شیل آمریکا از ۵ ماه اخیر به ۶.۱۲ میلیون بشکه در روز رسیده است و انتظار می‌رود تولید نفت شیل برای یازدهمین ماه متوالی منتهی به نوامبر سیر افزایشی داشته باشد.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند