رئیس اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز اعلام کرد

پیش‌بینی بلندمدت قیمت طلا / افزایش مراجعه خریداران به طلافروشی‌های مجازی

پیش‌بینی بلندمدت قیمت طلا / افزایش مراجعه خریداران به طلافروشی‌های مجازی

رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: چنانچه بازار ارز در پاییز توسط بانک مرکزی کنترل نشود نوسان قیمت طلا تا سه ماه آینده ادامه‌دار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، نوسانات بازار سکه ادامه‌دار شده است. هر سکه طرح جدید در بازار آزاد روز پنج‌شنبه به مبلغ 10‌میلیون و 800 هزار تومان رسید که نسبت به روز قبل از ‌آن 70 هزار تومان کاهش را نشان می‌دهد. این رفت و برگشت قیمت سکه در حالی ادامه‌دارد که بعد از گذشت دو روز تعطیلات رسمی قیمت سکه دوباره گران شد. حال آیا قیمت طلا در بلند مدت مجدد گران‌تر خواهد شد؟

در همین زمینه رئیس اتحادیه طلای تهران از تعطیلی بازار طلا تا پایان هفته خبر داد و به تجارت‌نیوز گفت: این روزها افزایش قیمت سکه و طلا دو دلیل عمده دارد؛ دلیل نخست آن افزایش قیمت دلار است و دومین موضوع نیز به خرید و فروش طلا در فضای مجازی مرتبط می‌شود. همین عوامل باعث شده که قیمت طلا روند صعودی داشته باشد. چنانچه بازار ارز در پاییز توسط بانک مرکزی کنترل نشود نوسان قیمت طلا تا سه ماه آینده ادامه‌دار است.

ابراهیم محمدولی با اشاره به روند فعالیت بازار طلا افزود: بازار طلا تا آخر هفته همچنان تعطیل است و در روزهای گذشته انتظار می‌رفت قیمت طلا ارزان شود اما خرید و فروش بی‌حساب و کتاب در فضای مجازی باعث شد که قیمت طلا در این ایام نوسان داشته باشد. در دو روز گذشته تمام بازارها تعطیل بود؛ از این‌رو دلیلی برای نوسان قیمت طلا وجود ندارد؛ چرا که تقاضا برای خرید مصنوعات طلا و سکه در بازار وجود ندارد.

تقاضا برای خرید طلا کم شد

رئیس اتحادیه طلای تهران به میزان تقاضا برای خرید طلا در بازار اشاره کرد و گفت: در یک ماه گذشته تقاضا برای خرید طلای آب شده و سکه زیاد بود اما امروز تقاضا برای خرید طلای آب شده و سکه نیز به حداقل رسیده است. امیدواریم در روزهای آینده افزایش قیمت طلا در حد معقولی نوسان داشته باشد.

محمدولی با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: امروز قیمت سکه با 150 هزار تومان افزایش به مبلغ 11 میلیون و 150 هزار تومان رسید. نیم سکه نیز با قیمت پنج میلیون و 550 هزار تومان معامله شد. ربع سکه و سکه گرمی نیز به ترتیب با قیمت سه میلیون و 100 هزار تومان و یک میلیون و 700 هزار تومان خرید و فروش شد.

آنچه تحلیلگران بازار جهانی پیش‌بینی کرده نوسان قیمت طلا ادامه خواهد داشت و ممکن است از نوسان روزانه ۱۰۰ دلاری هفته‌ گذشته هم بیشتر باشد. حال باید منتظر ماند و دید که آیا بانک مرکزی در بازار ارز مداخله‌ای خواهد کرد؟

آخرین اخبار درباره طلا را در صفحه اخبار بازار طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند