تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بورس امروز / 3 سیگنال جدید برای بازار سرمایه

پیش بینی بورس

شاخص کل بورس در دو روز ابتدایی هفته کاملا متضاد عمل کرد. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی را در پیش خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس تهران روز گذشته با رشد 0.83 درصدی گامی 11 هزار و 555 واحدی برداشت تا در بازپس‌گیری کانال 1.4 میلیونی موفق عمل کند. نماگر اصلی بازار سرمایه در پایان روز یکشنبه در ارتفاع یک میلیون و 404 هزار و 641 واحد رسید.

از سوی دیگر شاخص هم‌وزن نیز که نماینده تمام شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه به طور یکسان است، رشد 1.23 درصدی ثبت کرد و با 4 هزار و 896 واحد افزایش به محدوده 402 هزار و 855 واحد رسید.

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادلی را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل هم در این روز عملکرد متعادلی را خواهد داشت.

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد: بیش از چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سود سنواتی از طریق سجام به حساب بیش از ۲۷ میلیون سهامدار واریز شد. (ایرنا)

واریز به موقع سود سنواتی عامل مهمی جهت افزایش استانداردهای بورس تهران به شمار می‌آید و راه را جهت افزایش اعتماد سهامداران به بورس باز می‌کند.

کامیون‌های بهمن دیزل با رقابت فروخته شد. بهمن دیزل روز گذشته ۷۱ دستگاه عرضه‌شده را با ۸ درصد رقابت در بورس کالا به فروش رساند. (کالاخبر)

عرضه محصولات در بورس کالا مزیت کشف قیمت به روش رقابتی را همراه دارد و همچنین باعث افزایش سودآوری تولیدکننده با کاهش اختلاف بین قیمت کارخانه و قیمت بازار آزاد می‌شود.

معاملات ثانویه هشتمین صندوق سرمایه‌گذاری طلا از امروز، دوشنبه ۳۰ آبان آغاز می‌شود. پذیره‌نویسی این صندوق سرمایه‌گذاری طی دو روز و در روز ۲۷ مهر امسال به پایان رسید. (کالا خبر)

صندوق نفیس نوعی صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلا (ETF) است. افزایش معاملات در چنین صندوق‌هایی به ثبات و پایداری بازارهای موازی منجر خواهد شد.

فرهیدزاده سرپرست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بیان کرده است هیچ تصمیمی مبنی بر افزایش قیمت محصولات شوینده در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وجود ندارد. (ایسنا)

در حال حاضر واحدهای تولید کننده در بخش شوینده‌های شیمیایی، بعد از محاسبه قیمت تمام شده ۱۷ درصد سود دریافت می‌کنند و افزایش احتمالی قیمت محصولات شوینده تاثیر مستقیم بر سودآوری این شرکت‌ها خواهد داشت.

خبرهای بیشتر درباره بورس را اینجا بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند