تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بورس فردا، سه‌شنبه چه می‌شود؟

بورس فردا، سه‌شنبه چه می‌شود؟

یک تحلیلگر بازار سرمایه می‌گوید: برای فردا انتظار می‌رود نیمه اول بازار با عرضه‌های نسبی همراه شود و در نیمه دوم، بازار شاهد بهبود روند و تثبیت شاخص بالای سطح یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل پس از ریزش اندکی که روز گذشته تجربه کرد امروز با رشد حدود ۱۴ هزار و ۷۰۰ واحد رکورد جدیدی را ثبت کرد و وارد کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی شد.

شاخص امروز درحالی رکورد جدید یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد را ثبت کرد که پیش از این برخی از فعالان بازار سرمایه از اظهارات مقامات مسئول درباره این بازار ابراز نگرانی کردند که این اظهارات بر آینده بازار تاثیر منفی بگذارد. علی‌رغم این نگرانی‌ها شاخص امروز توانست به روند صعودی خود بازگردد.

در خصوص ادامه این روند و نحوه عملکرد شاخص در معاملات فردا، سلمان نصیرزاده تحلیلگر بازار سرمایه به تجارت‌نیوز گفت: طی معاملات دو روز اخیر بازار شاهد افزایش حجم معاملات و تشدید عرضه بوده است. در مقابل تقاضا برای خرید در محدوده‌های حمایتی کاملا مشهود بود و حجم عرضه با حجم قوی تقاضای موجود جذب شد، از همین رو احتمالا قیمت‌ها در یک بازه پنج درصدی در نوسان خواهد بود. همچنین رشد نرخ دلار به محدوده ۱۸۳۰۰ تومان در صورت ثبات می‌تواند ادامه دهنده پالس‌های صادر شده از بورس کالا باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: از این رو برای فردا انتظار می‌رود؛ نیمه اول بازار با عرضه‌های نسبی همراه شود و در نیمه دوم، بازار شاهد بهبود روند و تثبیت شاخص بالای سطح یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد باشد.

این تحلیلگر بازار سرمایه در خصوص معاملات انتهای هفته نیز خاطرنشان کرد: به واسطه تعطیلی پایان هفته، احتمالا معامله‎گران با قدرت بالایی وارد معاملات نشوند و معاملات اصلی از اول هفته آینده شکل بگیرد. به‌علاوه رفتار معامله‌گران در گروه‌های پترو پالایشی، خودرو و فلزات اساسی برای بازار مهم ارزیابی می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند