تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بورس فردا دوشنبه 20 مرداد 99 چه می‌شود؟

بورس فردا دوشنبه 20 مرداد 99 چه می‌شود؟

یک کارشناس بازار سرمایه ضمن اشاره به کاهش شدید قیمت دلار طی روزهای اخیر گفت: اینکه تا چه میزان قیمت دلار کاهش پیدا کند، می‌توان انتظار اصلاح در بازار را نیز داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، درحالی که شاخص کل امروز با رشد 2 درصدی 44 هزا واحد رشد را به ثبت رساند، مهدی رضایتی کارشناس بازار سرمایه در خصوص بازار فردا گفته است: انتظار کلی این است که بازار، معاملات متعادل‌تری را شاهد باشد، و فعالان بازار احتیاط بیشتری را در دستور کار خود قرار دهند و ببینند که سرانجام وعده‌هایی که درخصوص گشایش اقتصادی داده شده به کدام سمت و سو خواهد رفت.

وی با اشاره به واکنش شدید دلار و تداوم روند نزولی آن طی دو روز اخیر، گفت: قیمت دلار، یکی از پارامترهای همیشگی و تاثیرگذار بر بازار بوده است. دست کم این کاهش قیمت دلار می‌تواند از سرعت رشد بازار کم کند. اینکه تا چه میزان قیمت دلار کاهش پیدا کند، می‌توان انتظار اصلاح در بازار را داشت. اما حمایت‌هایی که همچنان از بازار سرمایه به عمل می‌آید، این امید را ایجاد کرده که در بازار سرمایه رفتار متفاوتی را نسبت به سایر بازارها شاهد باشیم؛ همانگونه که رشد بازار امروز نشان داد که رفتار بورس می‌تواند متفاوت از سایر بازارها از جمله ارز و سکه باشد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند