تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بورس فردا سه‌شنبه 21 مرداد 99 چه می‌شود؟

بورس فردا سه‌شنبه 21 مرداد 99 چه می‌شود؟

یک کارشناس بازار سرمایه ضمن پیش‌بینی منفی بازار سهام در فردا بیان کرد که روند بازار فردا کاملا بستگی به اخباری دارد که پیش از شروع بازار منتشر می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، اگرچه شاخص روز گذشته با رشد 44 هزار واحدی همراه شد اما در پی معاملات امروز با 13 هزار واحد افت به سراشیبی سقوط کشیده شد.
ریزش بازار امروز درحالی اتفاق افتاد که بازار ابتدای معاملات را با فاز صعودی آغاز کرده بود اما در پی انتشار خبر لغو عرضه دارا دوم بازار تغییر مسیر داد.

در همین حال، محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در خصوص پیش‌بینی روند بازار فردا به تجارت‌نیوز گفت: بازار فردا تحت تاثیر اتفاق‌هایی است که در بازار امروز رخ داد؛ تاییدیه‌ها و تکذیبه‌هایی که در خصوص صندوق دارا دوم منتشر شد. آنچه که مشخص است این که وزارت نفت، متولی صندوق دارا دوم زیربار تشکیل و عرضه این صندوق به بازار نمی‌رود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اتفاقی مشابه در دوران بیژن زنگنه و اوایل ریاست جمهوری حسن روحانی خاطرنشان کرد: در آن زمان هم موضوع خوراک پتروشیمی‌ها و پالایشگاهی‌ها مطرح و در سال 92 کارهایی که زنگنه و دیگران در وزارت نفت انجام دادند موجب منفی شدن بازار شده بود که البته اقداماتشان مورد تایید وزارت اقتصاد آن زمان نیز بود.

وی ادامه داد: اما اکنون به مداخله مستقیم خود دولت نیاز است، دولت به مردمی که امسال با ورود به بازار سرمایه پول خود را به این بازار تزریق کردند مدیون است اما اکنون اعتمادی به سیستم دولتی و حرف‌هایشان نیست. نیاز است خود دولت، سخنگوی دولت یا رئیس بانک مرکزی یا وزیر اقتصاد یا کسانی که تاکنون مردم را تشویق به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه کردند، خودشان مستقیما مداخله کنند و مدیریت عرضه این صندوق‌ها در بازار را به عهده بگیرند یا دستکم جواب قانع کننده‌ای به سرمایه‌گذاران بدهند.

خبری‌زاد در انتها بازار فردا را منفی پیش‌بینی کرد و افزود: البته بعضی از سهم‌ها که اصلاح خوبی هم داشته‌اند احتمال می‌رود که فردا از صف فروش جمع شوند اما باز هم روند بازار فردا کاملا بستگی به اخباری دارد که پیش از شروع بازار منتشر می‌شود. اگر همین روند تداوم پیدا کند، در معاملات فردا و به خصوص گروه پالایشگاهی‌ها شاهد صف فروش خواهیم بود اما جمع شدن صف فروش در برخی از سهم‌ها و حتی سهم‌های بزرگی که شاهد اصلاح بوده‌اند به انتشار اخبار و بیانیه‌ها بستگی دارد.

اخبار مرتبط با پیش‌بینی بورس هر شب ساعت ۲۱ را در صفحه پیش‌بینی بورس بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند