تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بورس فردا ۴ بهمن/ وضعیت معاملات بهتر می‌شود؟

پیش‌بینی بورس فردا ۴ بهمن/ وضعیت معاملات بهتر می‌شود؟

بازار سرمایه روند نزولی نوسانی دارد، امروز نیز شاخص کل بازار افت ۲۵ هزار واحدی داشت. کارشناسان بورسی به آینده این بازار امید دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات بازار سهام همچنان بر مدار نزولی قرار دارد. بورس طی دو هفته اخیر روزهای سراسر منفی را پشت سر گذاشت. حجم و ارزش معاملات افراد حقیقی نیز روند کاهشی را طی می‌کند.

امروز اعلام شد که قرار است در بودجه سال آینده مالیات روی محصولات صادراتی پتروشیمی اعمال شود. فعالان بازار سرمایه نسبت به این موضوع واکنش منفی نشان دادند.

به گفته این افراد دریافت مالیات از صادرات محصولات پتروشیمی می‌تواند تاثیر منفی روی معاملات داشته باشد.

به آینده خوش‌بین نیستم!

کاویان عبداللهی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز می‌گوید: معاملات امروز بازار در حالی پایان یافت که شاخص کل با افتی بیش از ۲۵ هزار واحدی را تجربه کرد.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه می‌دهد: در این افت اصولا نمادهای بزرگ بیشتر سهیم بودند، در این وضعیت ارزش معاملات اوراق به بیش از سه هزار میلیارد تومان رسیده بود، در مقابل ارزش معاملات سهام هم چیزی کمتر از سه هزار میلیارد تومان بود.

وی تاکید می‌کند: در میانه‌های بازار اخباری در رابطه با دریافت مالیات از صادرات برخی کالاهای پتروشیمی به بازار رسید که این موضوع باعث شد مقدار عرضه در بازار قدرت بیشتری پیدا کند.

عبداللهی با اشاره به مشکلات صنعت پتروشیمی توضیح می‌دهد: مشکلاتی همچون فروش با قیمت ارز نیمایی، صادرات و نرخ فروش که به واسطه تحریم‌ها، نرخ خوراک که بیش از میانگین منطقه‌ای و نزدیک به نرخ‌های اروپایی است با سایه‌ای سنگین روی بازار سرمایه موجب سرخ‌پوشی شاخص شده است.

عبداللهی می‌گوید که ذبا توجه به مسائلی که امروز در بازار رخ داد نسبت به معاملات روز آینده یک مقدار خوش بین نیست، چرا که احتمالا فردا معاملات با عرضه زیادی مواجه باشد. اما در دوره بلند مدت می‌توان شاهد شرایط بهتری برای بازار سرمایه بود.

آخرین پیش‌بینی بازار سهام را هر روز ساعت ۱۷ در صفحه پیش‌بینی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند