تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بورس، کم‌حباب‌ترین بازار مالی/ حرکت رو به رشد بازار سهام از دی

بورس، کم‌حباب‌ترین بازار مالی/ حرکت رو به رشد بازار سهام از دی

یک کارشناس بازار سهام گفت: با پایان یافتن انتشار اوراق دولتی بازار رمق می‌گیرد. به نظرم شاخص کل تا قبل از سال جدید از کانال ۱٫۵ میلیون واحد نیز خواهد گذشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز بازار سهام با افت در اکثر نمادهای شاخص‌ساز روبه‌رو بود. تنها گروه سبز بورس امروز، بانکی‌ها بودند. کارشناسان رشد این گروه را به دلیل انتشار اخبار مذاکرات می‌دانند و البته برخی معتقدند این رشد ماندگار نیست.

مصطفی مجد، کارشناس بازار سهام گفت: رشد گروه بانکی به دلیل اخبار منتشر شده در خصوص برجام است. اما رشد بانکی‌ها از این محل ماندگار نیست. رشد امروز نیز با حجم معاملات بسیار کم بود. بخشی از این رشد نیز به دلیل اقداماتی بود که فعالان بازار انجام دادند، چرا که در حالت معمولی خودرویی‌ها نیز باید از مذاکرات منتفع می‌شدند اما اتفاقی برایشان نیفتاد.

وی در خصوص وضعیت بازار در روزهای آینده گفت: وضعیت تا نیمه‌های دی ماه همین است. یک روز رشد اندک و یک روز افت اندک داریم. بازار سهام در این مقطع زمانی خشک شده است. فروشنده‌ای در بورس نیست اما خب خریداری هم وجود ندارد. دلیل اصلی این موضوع فروش اوراق دولتی توسط دولت است و تا دی ماه که دولت اوراق عرضه می‌کند روند بازار به همین صورت خواهد بود.

زمان ورود به بورس است؟

این کارشناس افزود: با پایان یافتن انتشار اوراق دولتی بازار رمق می‌گیرد. ظرفیتی که الان صرف خرید اوراق می‌شود به سمت بازار خواهد آمد. و به نظرم شاخص کل تا قبل از سال جدید از کانال ۱٫۵ میلیون واحد نیز خواهد گذشت. روزی که بازار شروع به حرکت کند دیگر زمان وارد شدن نیست. چون سهم‌ها ارزنده‌اند و همین حالا نیز فروش آنچنانی نداریم.

مجد ادامه داد: در حال حاضر سهام در بازار بسیار ارزنده است. نگاهی به سایر بازارها از جمله دلار، خودرو، مسکن و … نیز نشان می‌دهد که همه بازارها حباب دارند و متلاطم هستند. این در حالی است که حباب بورس کاملا خالی شده است.

وی گفت: به شرط اینکه مردم از طریق شرکت‌های مجاز سبدگردانی اقدام کنند، بهترین زمان برای ورود به بورس همین روزهاست.

آخرین پیش‌بینی‌های بازار سهام را هر روز ساعت ۱۷ در صفحه پیش‌بینی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند