توصیه کارشناس بورس؛

سهامداران پول جدید به بورس نیاورند

سهامداران پول جدید به بورس نیاورند

در حالی که در میانه بازار سهام امروز شاخص کل با حدود ۳۰۰۰ واحد مثبت بود در ادامه روند منفی به خود گرفت و با ۴۲۷۰ واحد افت به کار خود پایان داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که بورس امروز با رشد کار خود را آغاز کرد، در میانه معاملات ورق برگشت و روند منفی ادامه یافت. کارشناسان برای فردا نیز مشابه وضعیت امروز را پیش‌بینی می‌کنند.

علی عصاری، کارشناس بازار سهام گفت: امروز شاهد این بودیم که بازار تا حدود ۱۱ صبح حرکت مثبتی داشت و بعد از آن قوی‌تر از حرکت مثبت، منفی شد. این شرایط نشان از این است که یا شاخص در حال کنترل شدن است یا فرصتی برای خروج برخی از سهامداران است. به این ترتیب که قیمت را برای سهامدار جذاب و از آنجا به بعد میزان بیشتری از سهم را خارج می‌کنند.

وی ادامه داد: این حرکت قبلا هم در تک‌سهم‌ها انجام می‌شد و اتفاق خوشایندی نیست. ما هر روز شاهد خروج نقدینگی از بازار هستیم و این بورس را شکننده می‌کند. شرایط بازار اصلا مساعد نیست و من توصیه نمی‌کنم که سهامداران پول جدیدی وارد کنند. همچنین افراد باید میانگین کم کردن و کارهای این‌چنینی را فراموش کنند.

عصاری عنوان کرد: در بازار فردا هم همین برنامه هست. احتمالا اندکی مثبت برای تشویق ورود به بورس و مجدد منفی. البته بازار فردا باید متعادل‌تر از این چند روز باشد، اما متاسفانه خروج نقدینگی بازار را به باتلاقی تبدیل کرده که افراد را به سمت خود می‌کشاند. در میان و بلندمدت توصیه‌ای به ورود پول نمی‌کنم مگر اینکه روند و حرکت بازار همراه با ورود نقدینگی به بازار عوض شود.

آخرین پیش‎‌بینی بازار سهام را هر روز ساعت ۱۷ در صفحه پیش‌بینی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند