عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

قیمت دلار تا پایان سال بیشتر از 13 هزار تومان نمی‌شود

قیمت دلار تا پایان سال بیشتر از 13 هزار تومان نمی‌شود

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می‌گوید: قیمت دلار تا پایان سال در محدوده 12 تا 13 هزار تومان ثابت باقی می‌ماند. آنچه که به نظر می‌رسد، این است که قیمت دلار در روزهای پایانی از محدوده 13 هزار تومان فراتر نخواهد رفت.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت دلار تا پایان سال گران می‌شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: قیمت دلار تا پایان سال در محدوده 12 هزار تا 13 هزار تومان ثابت باقی می‌ماند. آنچه که به نظر می‌رسد، این است که قیمت دلار در روزهای پایانی از محدوده 13 هزار تومان فراتر نخواهد رفت.

محمدرضا انصاری با اشاره به مداخله دولت و بانک مرکزی در کنترل نرخ ارز افزود: فعلا شرایط اقتصادی کشور در وضعیت اضطراری قرار دارد. بنابراین در چنین شرایطی دولت و بانک مرکزی باید در کنترل نرخ ارز مداخله داشته باشند؛ این در حالی است که ما معتقدیم دستکاری در نرخ ارز باید موقتی باشد.

او اظهار کرد: توجه به مسائل فعالان اقتصادی به ویژه صادرکنندگان می‌تواند بخشی از مشکلات و کمبود ارز در کشور را جبران کند. معتقدیم که ملت 85 میلیون نفری مستحق صادرات رقمی بیشتر از 42 میلیارد دلار است. با چنین جمعیتی ما باید بیش از 600 میلیارد دلار صادرات داشته باشیم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند