موضوعات داغ:
دبیر اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز مطرح کرد:

پیش‌بینی قیمت سکه در سال 99

پیش‌بینی قیمت سکه در سال 99

دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: چنانچه قیمت انس جهانی طلا در ماه‌های آینده افزایش یابد و از طرف دیگر قیمت دلار کنترل نشود قیمت سکه در سال آینده گران خواهد شد.

دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش قیمت سکه تا پایان سال 99 چه روندی خواهد داشت؟ به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به شرایط موجود و پیش‌بینی کارشناسان بین‌المللی مبنی بر افزایش قیمت انس جهانی طلا به رسیدن آن به نرخ هزار و 800 دلار به نظر می‌رسد قیمت طلا و سکه در بازار داخل هم گران خواهد شد.

نادر بذرافشان افزود: قطعا افزایش قیمت طلای جهانی در بازار داخل اثرگذاری دارد. از سوی دیگر باید به مدیریت بانک مرکزی نیز در پایان سال 98 و همچنین در سال 99 دقت داشت، چنانچه قیمت دلار در بازار داخل کنترل شود قیمت سکه در سال 99 گران نخواهد شد، اما چنانچه قیمت انس جهانی طلا در ماه‌های آینده افزایش یابد و از طرف دیگر قیمت دلار کنترل نشود قیمت سکه در سال آینده گران خواهد شد.

او با اشاره به قیمت انواع سکه اظهارکرد: در روز چهارشنبه قیمت تمام سکه به شش میلیون و 120 هزار تومان، نیم سکه به قیمت سه میلیون و 100 هزار تومان، ربع سکه به قیمت یک میلیون و 900 هزار تومان و سکه گرمی به قیمت 970 هزار تومان رسید. قیمت طلای 18 عیار نیز با چهار هزار تومان به 625 هزار تومان رسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند