پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۲۳ دی ۹۹

پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۲۳ دی ۹۹

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز، یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. همچنین دیروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۱ میلیون تومان معامله شد اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز دوشنبه ۲۲ دی با ۷,۱۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۵۰۰ تومان معامله شد. همچنین دیروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۱۱ میلیون تومان معامله شد. اما امروز برای قیمت طلا و سکه چه پیش‌بینی‌هایی می‌شود؟

به گفته محمد کشتی آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران، قیمت طلا به متغیرهای زیادی بستگی دارد. با توجه به متغییرهای مختلف در بازار آینده قیمت طلا مشخص نیست. چنانچه بایدن ۲۰ ژانویه در کاخ سفید حضور یابد باز هم نمی‌توان کاهش یا افزایش میزان قیمت طلا را پیش‌بینی کرد. آنچه مشخص است قیمت طلا تا امروز بعد از ظهر باز هم نوسان دارد.

در این مورد اقتصادنیوز هم نوشت: روز دوشنبه، سکه بازان با امید افزایش قیمت دلار وارد زمین معاملات شدند، ولی سقوط اونس طلا در بازارهای جهانی، شوک اول را به آن ها وارد کرد و شوک دوم زمانی بود که قیمت دلار به زیر مرز ۲۵ هزار تومانی بازگشت.
این دو عامل موجب شدند که فلز گران بهای داخلی نتواند در مسیر صعودی باقی بماند و به سرعت راه رفته را بازگردد. تا ساعت ۳ بعدازظهر، سکه امامی تا محدوده ۱۰ میلیون و ۹۷۰ هزار تومانی هم پایین تر رفت؛ از این نقطه، خریداران وارد بازار شدند و تلاش کردند مرز ۱۱ میلیونی را بار دیگر به دست بیاورند.
نتیجه این اتفاق قرار گرفتن فلز گران بهای داخلی در محدوده ۱۱ میلیون و ۱۰ هزار تومانی بود. سکه در مجموع روز دوشنبه ۲ درصد از ارزش خود را از دست داد.
اخبار مرتبط با طلا را در صفحه اختصاصی ارز و طلا تجارت‌نیوز بخوانید.
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند