پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی در روز یکشنبه انس جهانی تغییری نکرد و در قیمت ۱۸۷۸ دلار ثبات ماند. با توجه به نزدیکی به انتخابات مبادلات در بازار طلا کاهش یافته و اگر تغییر زیادی در روند قیمت دلار و انس حهانی رخ ندهد ثبات قیمتی در بازار ادامه دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، انس جهانی در بازار امروز در قیمت ۱۸۷۸ دلار بدون تغییر بود. بر اساس ثبات قیمتی در بازار ارز و نوسانات کم در انس جهانی طلا در چند روز گذشته انتظار می‌رود روند تعادلی در بازار و قیمت طلا ادامه‌دار باشد. قیمت‌ها در بازار داخلی به دلیل افزایش قیمت دلار با افزایش همراه بود.

روز یکشنبه به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی انس جهانی تغییری نکرد اما به دلیل افزایش قیمت دلار قیمت‌ سکه و طلا در بازار داخل با افزایش نسبی همراه بود اما سطح معاملات به دلایل مختلف از جمله نردیکی به انتخابات و ثبات نداشتن نرخ ارز افزایش پیدا نکرد.

در معاملات روز ‌یکشنبه بیست و سوم خرداد، قیمت سکه در نیمه روز ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان ثبت شد که نسبت به قیمت بسته شده روز ‌شنبه ۱۷۰ هزار تومان افزایش داشته است.

دنیای اقتصاد نوشت:

هفته منفی اونس طلا

اونس طلا در بازار جهانی روز جمعه که دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا صعود کردند، قربانی سودگیری شد. بهای هر اونس در پایان آخرین روز معاملاتی معادل ۹/ ۰ درصد کاهش یافت و در ۱۸۷۸ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۷/ ۰ درصد کاهش نشان داد.

این عقب‌نشینی بسیاری از کارشناسان را غافلگیر کرد به‌خصوص پس از اینکه آمار اقتصادی آمریکا نشان داد نرخ تورم سالانه به بالاترین حد از سال ۲۰۰۸ صعود کرده است. اما تحلیلگران نرخ تورم سالانه پنج درصد در ماه مه را تا حد زیادی موقتی می‌دانند. اونس طلا هفته گذشته موفق نشد مرز ۱۹۰۰ دلار را حفظ کند و انتظار می‌رود قیمت طلا در چند روز آتی همچنان نوسانی باقی بماند، مگر اینکه به سطح ۱۹۵۰ دلار صعود کند و خریداران جدید را به بازار جلب کند.

چرتکه‌اندازی سکه

در پی معاملات اونس جهانی که با روند ملایم منفی در حال حرکت است، بازار طلا و سکه نیز متاثر از این روند نوسانات قیمتی نامتعادل و هیجانی را به خود می‌بیند. دلیل این هیجانات هجوم سرمایه‌گذاران به خرید دلار داخلی و همچنین ترس مردم از کم شدن ارزش دارایی‌هایشان بوده که دست به خرید سکه و به‌خصوص دلار می‌زنند که مجموع این عوامل سبب ایجاد یک روند پرتلاطم در بازار سکه شده است؛ به‌طوری‌که هر سکه تمام بهار آزادی دیروز به قیمت ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان رسید. به گفته کارشناسان این بازار تا زمانی که سکه بتواند بهای خود را در نیمه دوم کانال ۱۰ میلیونی حفظ کند، امیدواری‌ها برای رشد این فلز گرانبهای داخلی در دوران پس از انتخابات و همچنین مشخص شدن نتایج حاصل از مذاکرات هسته‌ای در وین که تعیین‌کننده نرخ دلار داخلی است، افزایش می‌یابد.

آخرین اخبار مرتبط با بازار طلا را در صفحه طلا و ارز تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند