پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

پیش‌بینی قیمت طلا امروز ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

تقاضا برای خرید طلا به شدت کم شد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران با اعلام این خبر توضیح داد بازار راکد است و طلا به تثبیت رسیده است. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در هفته اول تیر ماه نوسان اندکی داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در شش روز گذشته با کاهش ۲۵ دلاری بهای هر انس طلای جهانی، طلا در بازار ایران روند نزولی گرفت. رسانه‌های بین‌المللی نوشته‌اند که علت روند کاهشی انس جهانی تقویت ارزش دلار و توزیع واکسن کرونا در سطح جهان است. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در هفته اول تیر ماه نوسان اندکی داشته باشد.

نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران هم با اشاره به کاهش شدید تقاضا در بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: مردم منتظر احیای برجام و نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری هستند. به همین دلیل بازار طلا راکد است و کسی خرید و فروشی انجام نمی‌دهد.

دنیای اقتصاد نوشت:

باورهای ضد و نقیض سکه

رسیدن به خط پایان انتظارات برای گذر از فضای مبهم انتخاباتی برای بازارها، شرایط خرید و فروش‌ را برای سکه با پتانسیل‌های تغییرات نرخ به همراه داشته به‌طوری‌که به دام افتادن بهای این مسکوک در دامنه قیمتی محدود و افت و خیزهای پیاپی آن، افکار معامله‌گران سکه را برای انجام دادوستدهای خود همچنان با تردید روبه‌رو کرده است؛ به‌طوری‌که هر سکه بهار آزادی بازدهی ۲/ ۱‌درصدی را در هفته گذشته با توجه به موج‌های قیمتی که با خود داشت به ثبت رساند و بهای خود را در آخرین روز معاملاتی از هفته گذشته به ۱۰ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان رساند. باورهای فعالان برای ادامه روند سکه با توجه به مشخص شدن رئیس جمهور در روزهای آینده و روشن شدن مسیر مذاکرات هسته‌ای، برای روند نرخ دلار داخلی و شرایط اقتصادی کشور ضد و نقیض است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند