دبیر اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته دوم مهر / حباب سکه یک میلیون و 150 هزار تومان شد

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته دوم مهر / حباب سکه یک میلیون و 150 هزار تومان شد

دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: پیش‌بینی ما این است چنانچه بازار ارز توسط مدیران بانک مرکزی کنترل شود و به ثبات برسد قیمت طلا و سکه نیز در هفته دوم مهر ماه ارزان خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه روز چهارشنبه (99/7/2) با پیروی از افت بهای طلای جهانی، اندکی کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به سیزده میلیون و ۱۹۱ هزار تومان رسید اما همچنان با ادامه نوسان قیمت دلار قیمت طلا نیز روند افزایشی به خود گرفته است. آیا با افزایش قیمت دلار، قیمت طلا در هفته دوم مهر ماه ارزان خواهد شد؟

در همین حال دبیر اتحادیه طلای تهران درباره آخرین وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: انس جهانی طلا در روز چهارشنبه (99/7/2) حدود 35 دلار ارزان شد و به قیمت هزار و 883 دلار رسید. پیش‌بینی ما این است چنانچه بازار ارز توسط مدیران بانک مرکزی کنترل شود و به ثبات برسد قیمت طلا و سکه نیز در هفته دوم مهر ماه ارزان خواهد شد.

نادر بذرافشان افزود: با توجه به افزایش قیمت دلار در بازارهای داخلی تقاضا برای خرید سکه و طلای آب شده افزایش یافته است؛ این در حالی است که فعلا تقاضای چندانی برای خرید مصنوعات طلا وجود ندارد.

او با اشاره به قیمت انواع سکه اظهارکرد: حباب سکه امروز به یک میلیون و 150 هزار تومان رسید. سکه نیز با قیمت 13 میلیون و 300 هزار تومان خرید و فروش شد. نیم سکه با قیمت هفت میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت. ربع سکه و سکه گرمی نیز به ترتیب با قیمت چهار میلیون تومان و دو میلیون و 100 هزار تومان فروخته شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند