بازرس اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته آخر خرداد / چرا مردم دیگر طلا نمی‌خرند؟

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته آخر خرداد / چرا مردم دیگر طلا نمی‌خرند؟

بازرس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: شیوع ویروس کرونا، لغو مراسم عروسی و انتخابات باعث کاهش تقاضا شده است. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در هفته چهارم خرداد تغییر نداشته باشد چون مردم فعلا منتظر نتیجه انتخابات هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش نوسان دلار باعث افزایش قیمت طلا شد. بازرس اتحادیه طلای تهران با اعلام این خبر توضیح داد: قیمت دلار تحت تاثیر مسائل بین‌المللی و داخلی ایران روند افزایشی گرفته است. هر چند مسائل مربوط به برجام تاثیر چندانی بر قیمت انس جهانی نداشته اما نوسان قیمت دلار، طلا و سکه در بازار ایران را گران کرد.

سید محمود فضل آذر شربیانی به تجارت‌نیوز گفت: با بازگشایی بازارهای بین‌المللی قیمت انس جهانی از روز دوشنبه تاکنون تغییر اندکی داشته است. همچنین مردم به دلیل انتخابات پیش روی ریاست جمهور طلا نمی‌خرند، چراکه عده‌ای معتقدند ممکن است قیمت طلا بعد از انتخابات روند کاهشی داشته باشد.

در ماه‌های گذشته به دلیل شرایط رکودی بازار،‌ تقاضا برای خرید سکه و طلای آب شده زیاد شد اما حالا به گفته فضل آذر شربیانی، این روزها تقاضا برای خرید مصنوعات طلا و سکه کم شده است.

چرا طلای جهانی روند نزولی گرفته است؟ سایت اتحادیه طلا به نقل از استفن اینز، تحلیلگر بازار طلا در موسسه مدیریت دارایی اس پی آی نوشته است: «آنچه شاهدش هستیم انتظار برای اطلاع از نتیجه نشست فدرال رزرو است. فدرال رزرو ممکن است شروع به بحث جدی‌تر در مورد کاهش سیاست‌های انبساطی کند. بازار همچنان بر این عقیده است فدرال رزرو قرار است به آرامی سیاست‌های انبساطی را کاهش دهد و با توجه به چشم‌انداز تورمی تاثیر این وضعیت برای بازار طلا نسبتا مثبت است.»

برای مطالعه بیشتر خبر پیش‌بینی طلا در هفته سوم خرداد را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند