نایب رئیس اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 10 آذر 99 / طلا به کف قیمت رسید؟

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 10 آذر 99 / طلا به کف قیمت رسید؟

نایب رئیس اتحادیه طلا می‌گوید: با باز شدن بازارها چنانچه حادثه‌ سیاسی و اقتصادی رخ ندهد، قیمت طلا دیگر گران نمی‌شود و قیمت طلا و سکه در محدوده فعلی ثابت باقی می‌ماند. فعلا قیمت طلا به حداقل رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، با تعطیلی بازارهای بین‌المللی، انس جهانی طلا با قیمت یک هزار و 787 دلار ثابت ماند؛ این در حالی است که قیمت دلار در بازار آزاد نسبت به دیروز افت 200 تا 250 تومانی داشت و هر دلار به قیمت 24 هزار و 450 تومان رسید.

آیا با برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی و باز شدن بازارها قیمت طلا مجدد گران خواهد شد؟ به گفته نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر، با باز شدن بازارها چنانچه حادثه‌ سیاسی و اقتصادی رخ ندهد، قیمت طلا دیگر گران نمی‌شود و قیمت طلا و سکه در محدوده فعلی ثابت باقی می‌ماند. فعلا قیمت طلا به حداقل رسیده است.

مسعود یزدانی معتقد است: برخورد نیروی انتظامی با برخی دلالان در کاهش قیمت طلا و ارز موثر بود. در تمام دنیا انس جهانی تحت تاثیر دلار است؛ این در حالی که طی چند ماه گذشته برخی سودجویان اقداماتی انجام دادند که طلا، قیمت دلار را تعیین می‌کرد.

نایب رئیس اتحادیه طلای تهران درباره وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: با بسته بودن بازارها فعلا خرید و فروش طلا متوقف است؛ این در حالی است که طی دو ماه گذشته یک فرد در یک روز 700 کیلو طلا به طور غیر فیزیکی (کاغذی) فروخته است. همین اقدامات کاذب قیمت طلا را در بازار هیجانی کرد.

قیمت سکه چقدر افت کرد؟

یزدانی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای 18 عیار نسبت به دیروز 13 هزار تومان افزایش یافت و با نرخ یک میلیون و 43 هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید با افت 100 هزار تومانی نسبت به روز گذشته با قیمت 10 میلیون و 750 هزار تومان فروخته شد.

همچنین نیم سکه هم با کاهش 50 هزار تومانی با قیمت پنج میلیون و 600 هزار تومان داد و ستد شد.

ربع سکه هم با افت 100 هزار تومانی با قیمت سه میلیون و 900 هزار تومان معامله شد و سکه گرمی با 50 تومان افت با قیمت دو میلیون و 350 هزار تومان فروخته شد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند