تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 16 مهر 99

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 16 مهر 99

آخرین روند قیمت طلا تا پیش از فردا، 16 مهر 99 چگونه بوده و دو پیش‌نشانگر مهم این بازار یعنی نرخ جهانی طلا و نرخ داخلی دلار چه وضعیتی دارند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، آخرین روند قیمت طلا تا پیش از فردا، 16 مهر 99 چگونه بوده و دو پیش‌نشانگر مهم این بازار یعنی نرخ جهانی طلا و نرخ داخلی دلار چه وضعیتی دارند؟

آخرین نرخ طلای 18 عیار در روز سه‌شنبه 15 مهر توسط اتحادیه طلا و جواهر تهران یک میلیون و 362 هزار تومان اعلام شده که هرچند نسبت به دیروز روندی صعودی داشته اما نسبت به میانه بازار کمی ارزان شده و به همین دلیل شاید فردا در این بازار روند نزولی ادامه پیدا کند.

اما دو عامل مهم برای بازار طلا داخلی، نرخ دلار و قیمت جهانی طلا است.

درباره بازار ارز در نهایت صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۹ هزار و 200 تومان اعلام کرده‌اند. هرچند این قیمت نیز به روز قبل از خود کمی گران شده اما نسبت به میانه بازار روندی نزولی به خود گرفت.

از سوی دیگر امروز رئیس جمهور و سخنگوی دولت از تلاش‌های جدید برای مذاکره جهت آزادسازی ذخایر بلوکه شده ایران در کشورهای دیگر خبر داده‌اند که شاید این موضوع نیز مانع از صعودی شدن مجدد قیمت دلار شود. در صورت محقق شدن این پیش‌بینی، قیمت طلا نیز احتمالا روندی صعودی نخواهد داشت.

درباره روند بازار جهانی نیز قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی به‌دنبال خروج زودهنگام دونالد ترامپ از بیمارستان کاهش یافت.(ایسنا)

بدین ترتیب به نظر می‌رسد فردا بازار داخلی طلا از ناحیه تغییرات قیمت جهانی طلا و قیمت داخلی دلار تحت فشار نباشد و احتمالا یک روند نزولی به خود بگیرد.

پیش‌بینی بازار سهام در فردا را هم در گزارش پیش‌بینی بورس فردا 16 مهر بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند