رئیس اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۶ بهمن ۹۹ / سکه ۱۱ میلیون تومان می‌شود؟

پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۶ بهمن ۹۹ / سکه ۱۱ میلیون تومان می‌شود؟

با نوسان قیمت دلار، طلا در بازار ایران ۲۶ هزار تومان گران شد. رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود فردا هم قیمت طلا کمی گران شود. اما چنانچه ثبات در بازار ارز تداوم داشته باشد، طلا گران نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، انس جهانی طلا امروز در محدوده یک هزار و ۸۵۶ دلار ثابت ماند اما دلار با ۳۵۰ تومان افزایش به قیمت ۲۳ هزار و ۷۱۰ تومان رسید.

اگر چه فعالان بازار طلا با شروع کار بایدن در کاخ سفید گفته بودند طلا ارزان می‌شود اما طلا در بازار ایران به دلیل نوسان نرخ ارز گران شد.

به گفته رئیس اتحادیه طلای تهران، نوسان طلا جزئی است. پیش‌بینی می‌شود این نوسان‌ها در بازار طلا تا فردا ادامه‌دار باشد. چنانچه ثبات در بازار ارز تداوم داشته باشد، طلا چندان گران نمی‌شود.

روز گذشته محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران گفته بود: «قیمت طلا فردا در همین محدوده ثابت باقی می‌ماند.» پیش‌بینی که با نوسان قیمت دلار محقق نشد و سکه طرح جدید را ۲۳۰ هزار تومان و طلای ۱۸ عیار را ۲۶ هزار تومان در هر گرم گران کرد.

سکه طرح جدید ۲۳۰ هزار تومان بالا رفت

محمدولی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به دیروز ۲۶ هزار تومان افزایش یافت و با نرخ یک میلیون و ۶۱ هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید هم نسبت به دیروز با ۲۳۰ هزار تومان رشد با قیمت ۱۰ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز قیمت نیم سکه و ربع سکه نسبت به روز گذشته با ۵۰ هزار تومان رشد به ترتیب با قیمت ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان فروخته شد.

سکه گرمی اما امروز ثابت باقی ماند و با قیمت ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند