دبیر اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز مطرح کرد:

پیش‌بینی قیمت طلا در 2 ماه آینده / تقاضا خرید طلا در بازار کاهش یافت

پیش‌بینی قیمت طلا در 2 ماه آینده / تقاضا خرید طلا در بازار کاهش یافت

دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: آنچه پیش‌بینی می‌شود، این است که قیمت طلا به دلیل افزایش قیمت انس جهانی در دو ماه آینده روند نوسانی پیش رو داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، با نوسان قیمت دلار قیمت طلا دوباره اوج گرفت. حال با توجه به تحلیل کارشناسان بین‌المللی مبنی بر افزایش قیمت انس جهانی طلا آیا قیمت طلا در پاییز ارزان می‌شود؟

دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا در پاییز ارزان خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به پیش‌بینی انس جهانی طلا و رسیدن آن به نرخ دو هزار و 200 دلار تا پایان سال میلادی به نظر می‌رسد که قیمت طلا در بازار ارزان نخواهد شد. از سوی دیگر ما در بازار داخلی با نوسان قیمت دلار رو به رو هستیم و همین مساله نیز ممکن است در افزایش یا کاهش قیمت طلا اثرگذار باشد. آنچه پیش‌بینی می‌شود، این است که قیمت طلا در دو ماه آینده روند نوسانی پیش‌رو داشته باشد.

نادر بذرافشان افزود: دیروز با افزایش قیمت دلار قیمت سکه 13 میلیون تومان شد اما به یک‌باره با کاهش میزان تقاضا قیمت آن 500 هزار تومان ارزان شد و قیمت سکه به قیمت 12 میلیون و 500 هزار تومان رسید. هر چند که قیمت انس جهانی نیز دیروز ثابت ماند و با قیمت یک هزار و 950 دلار معامله شد اما نوسان قیمت دلار در افزایش قیمت طلا بی‌تاثیر نیست.

او با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 180 هزار تومان معامله شد. نیم سکه نیز با قیمت شش میلیون و 650 هزار تومان فروخته شده است. هر قطعه ربع سکه نیز با قیمت سه میلیون و 800 هزار تومان خرید و فروش شده است.

آخرین اخبار مربوط به قیمت طلا را در سرویس ارز و طلا تجارت‌نیوز دنبال کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند