ایران بروکر
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز / روز سرنوشت‌ساز بورس

تجارت نیوز

مرحله پیش گشایش بازار سهام امروز دوباره نمادهای شاخص‌ساز با فشار عرضه همراه شدند و به نظر می‌رسد بازار امروز نیز مانند دیروز پرعرضه باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در ادامه خروج پول حقیقی از بازار سرمایه، به نظر امروز نیز بازار سهام با فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز به شمت سیر نزولی بیشتر خواهد رفت.

در حالی که نرخ دلار در آستانه 30 هزار تومانی شدن و شکستن رکورد خود است اما بازار سهام که با افزایش قیمت دلار روند صعودی می‌گرفت دچار رکود شده است.

گشایش 8

روند سفارش‌گذاری درمرحله پیش گشایش نشان از عرضه بالا در نمادهای پالایشی، فلزات اساسی و خودرویی دارد و به نظر می‌رسد بازار با شیب منفی معاملات امروز را شروع خواهد کرد.

طبق نظر کارشناسان در صورت ریزش شاخص کل از محدود حمایتی یک میلیون و 500 هزار واحد روند آینده بازار دچار تحول می‌شود و خروج پول از سمت حقیقی‌های بازار شدت می‌گیرد و بازگشت بازار به سیر صعودی و سقف گذشته خود بسیار دشوار خواهد شد.

بازگشت بازار امروز به روند صعودی و جلوگیری از ریزش شاخص کل از محدود یک میلیون و 500 هزار واحد نیازمند حمایت از بازار سهام و بازگشت اعتماد حقیقی‌ها و به بازار سرمایه است.

بیشترین تقاضا در بازار مربوط به عرضه اولیه‌ است.

مطالعه کنید
پایان بورس امروز 16 خرداد 1402/ خودروسازان پرچمدار بازار سهام
نظرات