بورس هفته را چگونه آغاز می‌کند؟ / بانکی‌ها پرتقاضاترین گروه در پیش‌گشایش

بورس هفته را چگونه آغاز می‌کند؟ / بانکی‌ها پرتقاضاترین گروه در پیش‌گشایش

معاملات امروز بازار سهام در حالی از دقایقی دیگر آغاز می‌شود که در مرحله پیش‌گشایش، اکثر نمادهای گروه بانکی با صف خرید سنگین مواجه هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز یکشنبه گروه بانکی در حالی با تشدید تقاضا مواجه شده که در هفته گذشته نیز اکثر نمادهای این گروه با صف خرید همراه بودند. این در حالی است که برخی نمادهای گروه پالایشی و سرمایه‌گذاری نیز صف خرید سنگینی تشکیل داده‌اند.

در طرف عرضه نیز نمادهایی چون خگستر، خصدرا و برکت با صف فروش همراه هستند.

پیش از شروع بازار امروز نمادها غشهداب، تبرک، صبا، فخاس و پیزد به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف متوقف شده‌اند. همچنین نمادهای ثتران، بترانس و ورازی نیز به دلیل افشای اطلاعات گروه ب با تاخیری 30 دقیقه‌ای و با محدودیت دامنه نوسان بازگشایی می‌شوند. از سوی دیگر برخی نمادها نظیر خودرو و شستا نیز در کنار نمادهای عرضه اولیه اخیر بعد از ساعت عادی معاملات بورس دادوستد خواهند شد. ضمن اینکه به گفته مدیریت عملیات بازار بورس، قرار است از هفته دیگر کل معاملات بازار در دو نوبت برگزار شود.

معاملات امروز بازار سهام در حالی از دقایقی دیگر آغاز می‌شود که هفته گذشته شاخص کل بورس تهران با رشدی 6.8 درصدی در پایان هفته از مرز 2 میلیون واحد عبور کرده بود. همچنین بر اساس پیش‌بینی کارشناسان مورد بررسی تجارت‌نیوز این هفته به دلیل سیگنال‌های مثبتی که از سوی دولت در خصوص گشایش اقتصادی ایجاد شده، بورس روندی صعودی خواهد داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند