اولین جزئیات از بورس این هفته / صف‌ خرید صد میلیونی فولاد و فملی

اولین جزئیات از بورس این هفته / صف‌ خرید صد میلیونی فولاد و فملی

در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز شنبه ۲۲ شهریورماه، تشکیل صف‌های خرید چندصد میلیونی در نمادهای فولاد و فملی و وتجارت نوید یک شروع سبز را برای بورس می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در مرحله پیش‌گشایش امروز بازار سهام، تشکیل صف خرید در نمادهای بانکی و فلزات اساسی احتمالا موجب شروع سبز بورس خواهد شد.

در مرحله ثبت سفارش، به جز عرضه اولیه‌های اخیر، نمادهای وتجارت، کاوه، فملی و فولاد بیشترین تقاضای صف خرید را به خود اختصاص داده‌اند. با این حال در طرف عرضه آریان، وشهر و خگستر بیشترین عرضه کننده را دارند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی از دقایقی دیگر آغاز می‌شود که در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، شاخص کل توانست بخشی از افت ابتدایی خود را جبران کند اما در نهایت با 13 هزار واحد افت به کار خود پایان داد.

در آخر هفته نیز جلسه شورای عالی بورس تشکیل شد که طی آن آیین‌نامه پیشنهادی حفظ ثبات بازار سرمایه و صیانت از حقوق سهامداران و سرمایه‌گذاران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. از سوی دیگر وعده حمایت دسته‌جمعی مقامات دولتی از بورس نیز دیگر سیگنال مثبتی بوده که احتمالا موجب خواهد شد روند نزولی بورس بالاخره به پایان برسد.

با این حال همچنان به نظر می‌رسد آغاز روند صعودی در بورس نیازمند بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه باشد در غیر اینصورت این حمایت‌های مقطعی نیز راه به جایی نخواهد برد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند