اکسکوینو
گزارش تجارت‌نیوز از پیام‌های مخاطبان:

واریز سود سهام عدالت در دقیقه 90/ چرا برخی بانک ها سود را با تاخیر واریز کردند؟

سود پرداختی سهام عدالت

واریز سود سهام عدالت از بیست و نهم آذرماه آغاز شده است اما آن طور که مخاطبان تجارت‌نیوز خبر داده‌اند، هنوز برخی بانک‌ها سود سهام تمام مشتریان خود را واریز نکرده‌اند؛ یکی از این بانک‌ها بانک ملی بود که به نظر می‌رسد با تاخیر بیشتری سود را توزیع کرده و مبالغ هنوز به حساب همه مشتریان واریز نشده است. بررسی تجارت‌نیوز نشان می‌دهد این بانک از صبح امروز واریز سود را برای مشتریان آغاز کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مرحله نخست واریز سود سهام عدالت پس از فراز و نشیب بسیار بالاخره از بیست و نهم آذرماه آغاز شد و همچنان ادامه دارد. امروز هم برخی بانک‌ها سود سهام عدالت را واریز کرده‌اند.

در این میان اما برخی بانک‌ها در واریز سود با تاخیر اقدام کرده‌اند که بانک ملی از جمله آنهاست. برخی مشتریان بانک ملی به تجارت‌نیوز اعلام کرده‌اند که تا این لحظه سودی به حساب آنها واریز نشده است. با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد این بانک هم در دقیقه 90 واریز سود را آغاز کرده است.

باید اشاره داشت که برای واریز سود سهام عدالت سه روز مهلت تعیین شده بود و در صورتی که تا پایان این مهلت کسی سود خود را دریافت نکرده باشد باید برای ویرایش اطلاعات بانکی خود از جمله شماره شبا اقدام کند.

گفتنی است مبلغ واریزی سود سهام عدالت در این مرحله، برای دارندگان سهام عدالت 532 هرار تومانی، 600 هزار تومان، دارندگان سهام عدالت یک میلیون تومانی، یک میلیون تومان، دارندگان سهام عدالت 452 هزار تومانی 555 هزار تومان و دارندگان سهام عدالت 452 هزار تومانی هم 510 هزار تومان بوده است.  علت اختلاف مبلغ واریزی سود سهام عدالت افراد، تفاوت ارزش پرتفوی آنهاست.

کدام بانک ها سود را واریز نکرده‌اند؟

آنچه در ادامه می‌خوانید تعدادی از پیام‌های مخاطبان تجارت‌نیوز است؛

«سلام. منم کشاورزی‌ام هنوز نریختن.»

«بانک مهر 3 نفر هستیم تا امروز یک دی ظهر شده ولی بازم هیچی واریز نکردن.»

«بانک مهر ایران تا حالا هیچی واریز نکرده خدا چقدر انتظار بکشم.»

«سلام. ببخشید من تو بانک ملت حساب دارم ولی واریز نشده برای خانمم صادراته اونم واریز نشده.»

«سلام. من هنوز (سود) سهام دریافت نکردم. بانک ملی. دلیلش چیه؟»

«سلام. من بانک ملی‌ام هنوز نریختن.»

«سلام. من اس‌ام‌اس بانک توسعه تعاون برام ارسال شده که (سود) سهام به حساب شما واریز شده ولی مبلغش به موجودیم اضافه نشده. باید چکار کنم؟ به نظرتون برگشت خورده؟»

«منم دریافت نکردم. بانک رفاه هستم.»

«من بانک تجارت حساب دارم سود سهام عدالتم واریز شده ولی مادرم بانک ملیه هنوز واریز نکردن. چرا بانک ملی اینجوریه؟»

«سلام. بانک ملت دیشب ساعت 11 واریز کرد 537 تومن.»

«منم بانک ملی هستم معلول هم هستم جزو بهزیستی هستم. سهامم یک میلیونی هست ولی هنوز چیزی برام نیومده. بانک ملی خیلی مسخره هست. هر سال ریختن ولی مال امسال رو هنوز نریختن برای من.»

«سلام. بانک ملت چرا نریختن، کسی هست که بگه ملت ریخته باشه؟ بگین ممنون می‌شم.»

«سلام به همگی. بانک ملت کسی دریافت کرده (سود) سهامشو؟ بگین ممنون می‌شم.»

«سلام. منم دریافت نکردم هنوز. 7 تا بانک واریزی داشتن مثلا مسکن، پاسارگاد و … من بانک ملته باید فردا دیگه بریزن.»

بررسی تجارت‌نیوز نشان می‌دهد بانک‌ها به ویژه بانک ملی در آخرین ساعات اتمام مهلت واریز سود، توزیع سود سهام عدالت را آغاز کرده اند.

برای مطالعه بیشتر به صفحه سهام عدالت مراجعه کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند