رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور پاسخ داد:

چرا قیمت سیگار گران شد؟

چرا قیمت سیگار گران شد؟

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور می‌گوید: تولید سیگار به دلیل کمبود مواد اولیه به حداقل رسیده است. با این شرایط دلال‌ها در بازار ورود کرده و قیمت سیگار را بالا می‌برند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این روزها قیمت انواع سیگار به دلیل عدم واردات مواد اولیه به شدت گران شده است. یکی از مخاطبان در همین رابطه برای تجارت‌نیوز نوشته است: «پشت پاکت سیگار وینستون قیمت آن هشت هزار و 500 تومان درج شده این در حالی است که این سیگار در بازار به قیمت 16 هزار تومان به مردم فروخته می‌شود.» حال واقعا علت این اختلاف قیمت در بازار چیست؟

در همین حال رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت سیگار وینستون گران شده است؟ به تجارت‌نیوز گفت: به دلیل عدم تخصیص ارز به مواد اولیه سیگار و همچنین دپو مواد اولیه در انبار گمرکات قیمت سیگار گران شد. بنابراین در چنین شرایطی اختلاف قیمت بین کالاها در بازار طبیعی است و در بازار کالاها این اتفاق رخ می‌دهد.

عطا الله معروف‌خانی افزود: تولید سیگار به دلیل کمبود مواد اولیه به حداقل رسیده است. با این شرایط دلال‌ها در بازار ورود کرده و قیمت سیگار را بالا می‌برند.

او به پیگیری وزارت صمت درباره کاهش میزان تولید سیگار اشاره کرد و گفت: با پیگیری مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات و همچنین وزارت صمت امیدواریم هر چه زودتر مواد اولیه از گمرکات ترخیص شود تا مجدد قیمت سیگار به حالت قبل باز گردد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند