کد خبر: 217632

کاهش قیمت طلا در روزهای آینده

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی ضمن اشاره به تحولات سیاسی و اقتصادی اخیر جهان گفت :به نظر من قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.

سرویس بازار -

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی ضمن اشاره به تحولات سیاسی و اقتصادی اخیر جهان گفت: به نظر من قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد و علت اصلی آن کاهش تنش‌های سیاسی بین آمریکا و کره شمالی و موافقت دونالد ترامپ برای دیدار و گفتگو با رهبر کره شمالی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از کیتکو نیوز، کالین سیژینسکی تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه‌گذاری اس آی ای افزود: به نظر من انتشار آمارهای امیدوار کننده اشتغال در آمریکا و کاهش نرخ بیکاری نیز می‌تواند موجب تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت طلا شود.

بهبود اوضاع بازار کار آمریکا می‌تواند زمینه لازم برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را فراهم کند. نشست فدرال رزرو قرار است ۲۰ و ۲۱ مارس برگزار شود.

تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست مارس به بیش از ۸۰ درصد رسیده است.

این کارشناس اقتصادی گفت: به لحاظ تکنیکال قیمت طلا در کوتاه مدت بین سطح مقاومتی ۱۳۴۰ و سطح حمایتی ۱۳۰۰ دلاری در نوسان خواهد بود.

 

منبع: طلانیوز

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.04)
1316.3
0.5
مثقال طلا (%0)
664650
سکه امامی (%0)
1616600
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.