کد خبر: 217632

کاهش قیمت طلا در روزهای آینده

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی ضمن اشاره به تحولات سیاسی و اقتصادی اخیر جهان گفت :به نظر من قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.

سرویس بازار -

یک تحلیلگر ارشد اقتصادی ضمن اشاره به تحولات سیاسی و اقتصادی اخیر جهان گفت: به نظر من قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد و علت اصلی آن کاهش تنش‌های سیاسی بین آمریکا و کره شمالی و موافقت دونالد ترامپ برای دیدار و گفتگو با رهبر کره شمالی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از کیتکو نیوز، کالین سیژینسکی تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه‌گذاری اس آی ای افزود: به نظر من انتشار آمارهای امیدوار کننده اشتغال در آمریکا و کاهش نرخ بیکاری نیز می‌تواند موجب تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت طلا شود.

بهبود اوضاع بازار کار آمریکا می‌تواند زمینه لازم برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را فراهم کند. نشست فدرال رزرو قرار است ۲۰ و ۲۱ مارس برگزار شود.

تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست مارس به بیش از ۸۰ درصد رسیده است.

این کارشناس اقتصادی گفت: به لحاظ تکنیکال قیمت طلا در کوتاه مدت بین سطح مقاومتی ۱۳۴۰ و سطح حمایتی ۱۳۰۰ دلاری در نوسان خواهد بود.

 

منبع: طلانیوز

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.