کاهش قیمت طلا و سکه ادامه دارد/ قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۲/۳۰

کاهش قیمت طلا و سکه ادامه دارد/ قیمت طلا و دلار امروز ۹۸/۲/۳۰

قیمت طلا و سکه امروز متاثر از بازارهای جهانی به روند کاهشی خود ادامه داد که بر این اساس بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به ۴۲۱ هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، طلا به دنبال انتشار آمار اقتصادی مطلوب آمریکا که از ارزش دلار حمایت کرد، در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی نزدیک به پایین‌ترین قیمت دو هفته گذشته که روز جمعه به آن سقوط کرده بود، ثابت ماند.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و در ۱۲۷۶.۷۹ دلار معامله شد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۲۷۶.۴۰ دلار رسید.

پس از انتشار آماری که نشان داد که اعتماد مصرفی آمریکا در اوایل ماه مه در بحبوحه خوش‌بینی رو به رشد نسبت به دورنمای اقتصادی به بالاترین حد در ۱۵ سال گذشته صعود کرده است، طلا روز جمعه به ۱۲۷۴.۵۱ دلار سقوط کرده بود که پایین‌ترین قیمت در دو هفته گذشته بود.

مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت «سی‌ام‌سی مارکتس» اظهار کرد: تقاضایی که برای دلار آمریکا به عنوان دارایی مطمئن وجود دارد از درخشش طلا کاسته است و اکنون که قیمت طلا به پایین ۱۲۹۰ دلار سقوط کرده شرایط دشواری برای این فلز ارزشمند وجود دارد.

تجدید تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین نیز از ارزش دلار پشتیبانی کرد. سرمایه گذاران سال گذشته که جنگ تجاری میان دو غول اقتصادی جهان به راه افتاد، خرید دلار را به طلا ترجیح داده بودند.

شاخص دلار هفته گذشته بزرگترین رشد هفتگی از اوایل ماه مه را به ثبت رساند.

بر اساس گزارش رویترز، فعالان بازار پس از اینکه گوگل تایید کرد بخشی از همکاری خود با غول فناوری چینی هواوی را معلق کرده است، نگران ماندند. این اتفاق نقطه عطفی در روابط تجاری میان آمریکا و چین به‌شمار می‌رود.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر شرکت OANDA، برای طلا اکنون سطح ۱۲۶۵ دلار حمایت مهمی محسوب می‌شود که باید آن را حفظ کند و اگر به پایین این قیمت سقوط کند احتمال افت بیشتر این فلز ارزشمند وجود دارد.

در این بین آمار نشان داد ذخایر طلای «اس‌پی‌دی آر گلدتراست» که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه ۰.۴ درصد رشد کرده و به ۷۳۶.۱۷ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۴.۴۳ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری یک درصد جهش یافت و به ۸۲۱.۸۵ دلار رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، ۱۳۱۴ دلار معامله شد.

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز و به نقل از خبرگزاری موج، در بازار غیر رسمی امروز، قیمت دلار برای فروش در ساعت ۱۶ امروز ۱۳،۸۰۰ تومان اعلام شده است. همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی ملی امروز قیمت دلار را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۳۶۵۰ تومان و ۱۳۷۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت یورو برای فروش در ساعت ۱۶ امروز ۱۵،۶۹۴ تومان اعلام شده است. همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

صرافی ملی نیز امروز قیمت یورو را برای خرید و فروش به ترتیب ۱۵۵۵۰ تومان و ۱۵۶۵۰ تومان اعلام کرد.

طبق نرخ‌های اعلامی شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز تا ساعت ۱۸:۱۵، قیمت سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۵۹۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۶۹۶ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که بهای انواع سکه تمام نسبت به دیروز با افت چشمگیری همراه بوده است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۲۱ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۲ میلیون و ۶۴۸ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۶۹۸ هزار تومان و ۹۸۰ هزار تومان است.

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند