موضوعات داغ:

کاهش قیمت نفت در بازار جهانی

کاهش قیمت نفت در بازار جهانی

روز چهارشنبه سرمایه‌گذاران برای ذخیره کردن سودهای خود از افزایش روز دوشنبه قیمت نفت به علت مسدود شدن خط‌ لوله فورتیز، همچنان به فروش قراردادهای خود ادامه دادند و قیمت نفت برنت با ۵ سنت کاهش به بشکه‌ای ۶۳.۲۹ دلار رسید.

روز چهارشنبه سرمایه‌گذاران برای ذخیره کردن سودهای خود از افزایش روز دوشنبه قیمت نفت به علت مسدود شدن خط‌ لوله فورتیز، همچنان به فروش قراردادهای خود ادامه دادند و قیمت نفت برنت افت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز؛ روز چهارشنبه سرمایه‌گذاران برای ذخیره کردن سودهای خود از افزایش روز دوشنبه قیمت نفت به علت مسدودشدن خط‌ لوله فورتیز، همچنان به فروش قراردادهای خود ادامه دادند و قیمت نفت برنت افت کرد.

در میانه معاملات امروز قیمت‌ها با کاهش فراتر از انتظار ذخایر انبارهای نفت خام آمریکا، تقویت شدند.

قیمت نفت برنت در ساعت ۱۸:۳۸ به وقت تهران با ۵ سنت کاهش به بشکه‌ای ۶۳.۲۹ دلار رسید. روز سه‌شنبه پس از این که بسته شدن خط‌ لوله دریای شمال به این شاخص نفتی کمک کرد تا برای اولین بار پس از اواسط ۲۰۱۵ به قیمت بالای ۶۵ دلار دست پیدا کند، موجی از سرمایه‌گذاران که به‌دنبال تثبیت سود خود بودند باعث شدند قیمت‌ها در نهایط با افتی ۱.۳۵ دلاری یا ۲.۱ درصدی بسته شوند.

قیمت نفت خام تگزاس غرب امریکا با ۴ سنت افزایش به بشکه‌ای ۵۷.۲۹ دلار رسید.

احتمالا بزرگ‌ترین خط‌ لوله انگلستان که نفت و گاز میادین دریای شمال را انتقال می‌دهد به مدت چند هفته برای تعمیرات تعطیل خواهد بود. در صبح چهارشنبه اوپراتور این خط‌ لوله اعلام کرد که همچنان در حال بررسی گزینه‌های تعمیر است و تاکید کرد که هرگونه تعمیری چند هفته طول خواهد کشید.

این خط‌ لوله که روزانه ۴۵۰ هزار بشکه نفت خام فورتیز را منتقل می‌کند پس از این که یک ترک مویی در آن کشف شد تعطیل شد. این خط انتقال اهمیت بسیار بالایی برای بازارهای جهانی دارد چرا که این بزرگترین خط انتقال از بین ۵ خط انتقالیست که بنچ‌مارک نفتی برنت را تامین می‌کنند.

پس از بسته‌شدن بازار در روز سه‌شنبه گروه صنعتی موسسه سوخت آمریکا اعلام کرد که ذخایر نفت آمریکا این هفته ۷.۴ میلیون بشکه کاهش داشته‌اند که این تقریبا ۲ برابر مقدار ۳.۸ میلیون بشکه‌ایست که تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کردند این هفته از میزان ذخایر کاسته شود.

داده‌های رسمی اداره اطلاعات انرژی آمریکا در اواخر روز چهارشنبه اعلام خواهد شد.

 

منبع: مهر

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند