کاهش مسیرهای تردد در آزادراه تهران–شمال با اجرای تونل شرقی البرز

کاهش مسیرهای تردد در آزادراه تهران–شمال با اجرای تونل شرقی البرز

سعیدی کیا گفت:اتمام عملیات مهندسی این پروژه نشان‌دهنده همکاری واحد وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان است.

محمد سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه اتمام عملیات مهندسی این پروژه نشان‌دهنده همکاری واحد وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان است ،گفت: به کار گیری توان مهندسی در این پروژه بسیار حائز اهمیت است و تا به امروز فرصتی برای مهندسان ایرانی پیش نیامده بود که بتوانند از توان خود استفاده کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: مشاوران، پیمانکاران و مهندسان ایران در این پروژه تمامی توان خود را به کار گرفته اند و ساخت این پروژه مانند یک دانشگاه عملیاتی برای آن‌ها بوده است.

سعیدی‌کیا اظهار کرد: در این پروژه سعی کرده ایم از تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده کنیم و امیدوار هستیم ساخت این پروژه برای بخش‌های راهی کشور مایه خیر و برکت باشد.

در ادامه این برنامه خواجه دلوئی نماینده تام‌الاختیار بنیاد مستضعفان در آزادراه تهران – شمال با بیان اینکه از سال 93 کارشناسان خبره برای طراحی و ساخت دهانه شمالی این پروژه به کار گرفته شده است گفت: شرایط ساخت این پروژه از تمامی بخش‌های جغرافیایی و همچنین طراحی بسیار ویژه بود و ما در طول ساخت این پروژه با مشکلات بسیاری روبه‌رو بودیم.

وی با بیان اینکه این پروژه محصول توان مهندسان ایرانی است،افزود: و تونل البرز شامل دسته از جمله یکی از تونل‌ها به طول 6 هزار و 400 متر در مسیر رفت و برگشت، تونل دسترسی دیگر به طول 6 هزار متر برای ارتباط در مواقع اضطراری و تونل دیگر، تونل ماشین‌رو است که برای رفت و آمد ماشین‌ها در مواقع اضطراری در نظر گرفته شده است.

خواجه دلوئی اظهار کرد: هم اکنون 20 کیلومتر از تونل ساخته و اجرا شده است و در هر 500 متر یک پارکینگ در نظر گرفته شده و در مجموع 12 پارکینگ در کناره‌های مسیر طراحی شده است.

نماینده تام‌الاختیار بنیاد مستضعفان توضیح داد: ساخت این تونل کاملا بر اساس استانداردهای روز دنیا بوده و ما با استفاده از این تونل 6 کیلومتر از مسیر راه کوتاه کرده‌ایم.

وی اظهار کرد: گردنه‌های خطرناک در مسیر کندوان نیز با اجرایی شدن این تونل برطرف شده است.

خواجه دلوئی ادامه داد: برای ساخت این پروژه از مشاوران خارجی استفاده کرده‌ایم و ما در طراحی استانداردهای این پروژه هیچ محدودیتی نداشته‌ایم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند