واکنش مخاطبان تجارت‌نیوز به وعده دلار 15 هزار تومانی روحانی

کاهش نرخ دلار ارزانی به همراه دارد؟

کاهش نرخ دلار ارزانی به همراه دارد؟

روحانی در جلسه هیات دولت اشاره مستقیم به قیمت دلار با نرخ ۱۵ هزار تومان مشروط بر در اختیار گرفتن منابع بانک مرکزی داشت، اظهاراتی که بازار پرنوسان دلار، بورس و طلا را متاثر و نزولی ساخت.

سارا صفاری- یک ماه پیش رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت به تعیین نرخ ۱۱ هزارو ۵۰۰ تومانی ارز در لایحه بودجه سال  ۱۴۰۰ با هدف حفظ ارزش پول ملی اشاره کرد.

کارشناسان تعیین نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی دلار را نشدنی واجرای آن را متحمل هزینه‌های زیاد برای مردم دانستند. اما بار دیگر امروز روحانی در جلسه هیات دولت اشاره مستقیم به قیمت دلار با نرخ ۱۵ هزار تومان مشروط بر در اختیار گرفتن منابع بانک مرکزی داشت، اظهاراتی که بازار پرنوسان دلار، بورس و طلا را متاثر و نزولی  ساخت.

به گزارش تجارت‌نیوز در حالی که روز گذشته دلار در بازار آزاد با قیمت ۲۵ هزار و ۱۰۰ تومان خرید و فروش می‌شد اما امروز قیمت دلار وارد کانال ۲۴ هزار تومانی شد و به قیمت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

فارغ از نگرانی کارشناسان در خصوص تاثیر اظهارات رئیس جمهور بر بازار سرمایه و اجرایی شدن آن، اما دیدگاه مردم که بیشترین تاثیر در افت و خیزهای بازار و قیمت‌ها بر زندگیشان متحمل می‌شود و دیدگاه مخاطبان  تجارت‌نیوز که برخی کاهش نرخ دلار را محتمل و برخی دیگر نشدنی دانستند را در این خصوص می‌خوانیم

حباب دلار

«قیمت دلار خیلی خیلی حباب دارد و بالاست و قطعاً برای بهتر کردن اوضاع اقتصادی پایین‌تر خواهد آمد.»

«تا انتخابات ریاست جمهوری سال آینده قطعا دلار به کانال زیر ۱۵ هزار تومان خواهد رسید.»

« قیمت تخم مرغ رو مدیریت کنید، دلار پیش کش!»

«هروقت گفتند چیزی ارزان می‌شود بازار عکسش عمل کرده وگرون‌تر شده تو را خدا این چندماه دیگه نمی‌خواد اظهارنظر کنید بذار مردم یه نفسی بکشن اگر که هوا هم پولی بود اولین نفر ما بیچاره‌ها از بین می‌رفتیم خدا را شکر که این هوا را خدا ارزانی کرده اگر راهی داشت که هوا را بگیرید بفروشید دولت آقای روحانی صدبار اینکار را انجام داده بود.»

طنز دلار

«یک برنامه طنز درست کنید آقای روحانی و همتی توی این برنامه از پایین اومدن قیمت دلار صحبت کنند!»

«ارزانی وجود ندارد و دقیقا برعکس اتفاق میوفته ما مردم هم که عادت کردیم به وعده‌های پوچ»

«به نظرتون قیمت لپ‌تاپ و گوشی با پایین اومدن قیمت دلار پایین میاد؟ خیر بهانه تاجر می‌شه، اینکه من با دلار ۱۵ هزار تومنی نخریدم که با این قیمت بفروشم، بعد دلار اومد بالا نمی‌گه با دلار ۱۵ هزار تومانی خریدم می‌گه، الان قیمت اینه. این برای همه چیز صدق میکنه»

وعده‌هایی برای جبران کسری بودجه

«باور نکنید هرگز امکان نداره قیمت دلار زیر ۲۰ هزار تومان بیاد هر چه قدر منابع ارزی در اختیار دولت هم باشه شدنی نیست. تمام صحبت‌های آقای روحانی اشتباه است. با این حرف و وعده پوچ رکود شدیدی در بازار ایجاد خواهد کرد. قیمت واقعی دلار رو در بازار خودرو و لوازم خانگی و …. می‌توان فهمید صرفا وعده و پیش بینی به درد اقتصاد نمی‌خوره. حرف‌های آقای روحانی برای این هست افرادی که دلار خریدن دلارشون رو مفت بفروشند و دولت آخرین سودش رو بعد از خالی کردن جیب مردم در بورس بکنه و کسری بودجه جبران بشه.»

«آیا شما حاضرید خانه خود را که امسال ۵ میلیون اجاره دادید، سال بعد ۴ میلیون اجاره بدید؟ این گفته جناب روحانی دقیقا همین حالت رو داره، پس به هیچ وجه روش حساب نکنید.»

«فقط حقوق بگیرها بیچاره شدن اول سال ۳۰۰هزارتومن انداختن جلومون بعد تو سیصد کالا سیصد بارگرون کردن حناتون رنگ نداره آقایون وزیر وزرا»

دلار پایین بیاد قیمت‌ها پایین نمی‌یاد

« اگر دلار بشه ۱۰ هزار تومان بازم فکر می‌کنید پراید می‌شه ۲۰میلیون یا پنیر می‌شه  ۵ هزار تومان، ‌یا تخم مرغ که دونه‌ای ۴۰۰ تومان بود و الان ۱۵۰۰تومانه درست میشه، غیرممکنه. مردم ما دلشون خوشه که خانه‌هاشون شده ۳میلیارد در صورتی‌که پول ندارند پشت بوم همون خونه را قیر و گونی کنند.»

«روغن خوراکی تو بازار گیر نمی‌یاد اگرم بیارن باید صف بکشی اونم یکی و با قیمت خیلی بالا. کم کم به قحطی داریم می‌رسیم. نمی‌تونن یک تولید داخلی‌رو درست کنند چه برسه به دلار.»

آخرین نرخ ارز را در صفحه قیمت دلار دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند