موضوعات داغ:

کاهش ۱۹.۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شمالی و جنوبی

کاهش ۱۹.۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شمالی و جنوبی

بر اساس جدیدترین آمار رسمی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور طی شهریور امسال در مقایسه با شهریور سال گذشته ۱۹.۸ درصد کاهش یافته است.

مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی طی شهریور ماه امسال در ۲۰ بندر شمالی و جنوبی کشور ۹ میلیون و ۹۲۵ هزار و ۲۸۳ تن انواع کالا به شرحی که در ادامه می‌آید، تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر این اساس در آخرین ماه تابستان امسال یک میلیون و ۶۷۵ هزار و ۷۶۹ تن کالای اساسی، ۶۲۵ هزار و ۸۰۴ تن کالای فلزی، یک میلیون و ۸۵۳ هزار و ۹۳۳ تن کالای ساختمانی و معدنی، ۴۷ هزار و ۲۸۳ تن ماشین‌آلات، وسایل نقلیه، قطعات یدکی و ابزارآلات، ۵۴۱ هزار و ۳۳۶ تن کود و مواد شیمیایی و ۵۵ هزار و ۱۸۶ تن منسوجات چرم، پوشاک، الیاف، کاغذ و چوب در ۲۰ بندر شمالی و جنوبی کشور تخلیه و برگیری شده است.

همچنین ۴۳۵ هزار و ۳۳۹ تن خرده‌بار و متفرقه، یک میلیون و ۲۷۰ هزار و ۶۷۱ تن کالای کانتینری و ۳ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۹۳۵ تن فرآورده‌های نفتی تخلیه و بارگیری شده است. این در حالی است در شهریور ماه سال گذشته در ۲۰ بندر شمالی و جنوبی کشور ۱۲ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۷۲ تن انواع کالا تخلیه و بارگیری شده بود.

میزان تخلیه و بارگیری کالا طی شهریورماه امسال نسبت به ماه پیش از آن یعنی مرداد نیز ۸٫۲ درصد کاهش یافته است. در پنجمین ماه سال ۹۷ تخلیه و بارگیری کالا در بنادر ۱۰ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۲۴۸ تن بود.

 

منبع:‌ تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند