کد خبر: 218801

کسری بودجه آمریکا به ۲۱۵ میلیارد دلار رسید

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: به‌دلیل کاهش درآمدها و افزایش مخارج، کسری بودجه دولت در ماه فوریه به ۲۱۵ میلیارد دلار رسید.

دلار+تجارت نیوز
سرویس اقتصاد جهان -

بنا بر بیانیه بودجه ماهانه وزارت خزانه‌داری، این رقم در مقایسه با کسری ۱۹۲ میلیارد دلاری در فوریه ۲۰۱۷ افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پیش‌تر کارشناسان اقتصادی در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند دولت با کسری ۲۱۶ میلیارد دلاری ماهانه مواجه شود که رکورد جدیدی محسوب می‌شود.

این کسری تحت تاثیرات تراکنش‌های ماهانه نبوده است.

کسری بودجه سال جاری مالی که از اکتبر ۲۰۱۷ آغاز شده است به ۳۹۱ میلیارد دلار رسیده که بیشتر از ۳۵۱ میلیارد دلار دوره مشابه سال قبل است.

لایحه کاهش مالیاتی که اواخر سال گذشته به تصویب رسید در کنار افزایش هزینه‌های دولت باعث شده است کسری سالانه به یک تریلیون دلار برسد.

پیش‌تر نیز در دوران اوباما- رئیس‌جمهور پیشین آمریکا چهار کسری سالانه یک تریلیون دلاری را تجربه کرده بود اما نباید فراموش کرد که این کسری‌ها در زمان بحران مالی تاریخی، رکود و مخارج ناشی از سیاست انبساطی اتفاق افتاد.

کسری سال ۲۰۱۷ به ۶۶۶ میلیارد دلار رسید. عواید دولت در ماه گذشته در مقایسه با فوریه ۲۰۱۷ با ۹ درصد کاهش به ۱۵۶ میلیارد دلار رسید، در حالی‌که مخارج با ۲ درصد افزایش به ۳۷۱ میلیارد دلار رسید.

 

منبع: رویترز

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.