کسری تراز تجاری آمریکا افزایش یافت

کسری تراز تجاری آمریکا افزایش یافت

کسری تراز تجاری آمریکا علی‌رغم سیاست‌های ترامپ برای کاهش این شکاف، همچنان رو به افزایش است.

کسری تراز تجاری آمریکا در ماه سپتامبر به ۴۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار افزایش پیدا کرد؛ این نشان می‌دهد که میزان واردات به ایالات متحده ۴۳.۵ میلیارد دلار بیشتر از صادرات این کشور است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد، کسری تراز تجاری ایالات متحده در ماه آگوست ۴۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بود که این رقم در ماه بعداز آن یعنی سپتامبر به ۴۳.۵ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.

همچنین صادرات آمریکا در ماه سپتامبر با ۱.۱ درصد افزایش به ۱۹۶.۸ میلیارد دلار رسید که بیشترین رقم از ماه دسامبر سال ۲۰۱۴ میلادی محسوب می‌شود؛ اما واردات آمریکا با ۱.۲ درصد سیر صعودی به ۲۴۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار افزایش پیدا کرد.

کسری تراز تجاری آمریکا در نه ماه سال جاری میلادی به ۴۰۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسید و و به نسبت سال گذشته ۹ درصد افزایش نشان می‌دهد؛ این در حالی است که علی‌رغم کاهش ارزش دلار و ارزان تر شدن کالاهای آمریکایی برای سایر کشورها این شکاف بیشتر شده است.

کسری تراز تجاری به معنی ضعف اقتصادی آمریکا است و ترامپ تاکنون چین و دیگر شرکای تجاری خود را به دلیل دستکاری عمدی ارز و رفتاری های تجاری غیرعادلانه سرزنش کرده است.

به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی علت کسری تراز تجاری آمریکا به این رفتارها از سوی شرکای ایالات متحده بر نمی گردد و علت آن را در هزینه‌کرد بیشتر آمریکا به نسبت تولید این کشور است که واردات باید این شکاف را پر کند.

کسری تراز تجارت آمریکا در ماه سپتامبر با چین و مکزیک به ترتیب با ۷ درصد و ۷.۷ درصد کاهش به ۳۴.۶ میلیارد دلار و ۵.۷ میلیارد دلار رسید.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند