کشف شامپوی تریاک توسط ماموران گمرک

کشف شامپوی تریاک توسط ماموران گمرک

گمرک ایران آمار فعالیت عملیات وبازرسی مربیان سگ های مواد یاب و کالایاب در آذرماه را اعلام کرد و از کشف شامپوی تریاک توسط ماموران گمرک خبر داد.

تیم بازرسی مربیان سمگا (سگ‌های مواد یاب) در آذرماه سال جاری 133 فقره عملیات منجر به کشف داشتند که توانستند حدود 4 هزار کیلوگرم انواع کالای جاسازی شده از جمله مواد مخدر را کشف کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر همین اساس از 133 فقره عملیات منجر به کشف، 23 فقره مربوط به کشف انواع مخدر شامل 226کیلوگرم هروئین، تریاک و بذر ماریجوانی (گل) و همچنین حدود 11 هزار عدد انواع قرص روان‌گردان کشف و ضبط شده است.

براساس این گزارش، در یک ماه گذشته 110فقره عملیات منجر به کشف جاسازی کالا به وزن 3 هزار و 800 کیلو گرم در بدنه کامیون‌های ورودی بوده که شامل 90 هزار نخ سیگار جاسازی شده در انواع لوازم یدکی، مغز گردو، روغن حیوانی، فرش دستبافت، شامپوی تریاک و … را در بر می‌گیرد.

لازم به یادآوری است؛ گمرک ایران بر اساس گزارش دفتر اطلاعات منطقه‌ای سازمان جهانی گمرک در کشف انواع مواد مخدر رتبه نخست دنیا را کسب کرده است.

اولین مرکز آموزش سگ‌های موادیاب در ماه گذشته توسط کونیو میکوریا دبیرکل سازمان جهانی گمرک افتتاح شد.

هم اکنون تیم بازرسی مربیان سمگا در 13 گمرک ورودی وخروجی مستقر است و تا پایان سال جاری این تعداد افزایش و کنترل‌های مواد مخدر و کشف انواع جاسازی‌ها تکمیل‌تر خواهد شد.

همچنین گمرک ایران قرار است بر اساس برنامه تعیین شده، سالیانه با خرید و آموزش 20 سگ مواد یاب، در طی 5 سال نیاز خود را تامین کند.

منبع: روابط عمومی گمرک ایران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند