کفاشان مواد اولیه تولید ندارند

کفاشان مواد اولیه تولید ندارند

رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران گفت: تعداد قابل توجهی از کارگاه‌های تولیدی تعطیل هستند و مواد اولیه در دسترس تولیدکنندگان قرار نمی‌گیرد.

رسول شجری اظهار کرد: نوسانات اخیر ارزی عاملی شد تا بازار کفش دچار نابسامانی شود و در حال حاضر این بازار با کمبود مواد اولیه مواجه شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس اتحادیه کفاشان دست‌دوز تهران تصریح کرد: دلیل اصلی کمبود مواد اولیه این است که نیاز بازار کفش در مواداولیه از طریق وارد تامین می‌شود و در نوسانات اخیر ارزی، واردکنندگان در تهیه ارز با مشکلاتی مواجه شده‌اند و پیش‌بینی می‌کنند نقدینگی آن‌ها با کاهش همراه شود که عاملی شده با احتیاط مواداولیه را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته تهیه مواد اولیه به صورت مدت دار بود که با بروز نوسانات ارزی عرضه‌کنندگان مواد اولیه محصولات را تنها به صورت نقدی در اختیار تولیدکننده قرار می‌دهند که تولیدکننده توان خرید مواد اولیه به صورت نقدی را ندارد لذا میزان تولید به شدت کاهش یافته است.

او درباره بازدید رئیس‌جمهور از بازار کفش تبریز خبر از صادرات کفش تبریز و حمایت از این محصول برای صادرات، بیان کرد: در ماه‌های اخیر اقداماتی در بازار تهران در زمینه صادرات کفش به روسیه صورت گرفت که به دلیل نبود پشتوانه دولتی این مهم به سرانجام مناسبی ختم نشد.

شجری خاطرنشان کرد: پشتوانه صادرات در بازار کفش وجود دارد اما باید شرایطی رقم بخورد تا محصولات به بازارهای هدف صادر شوند و صادرات در حال حاضر به صورت انفرادی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نیاز بازار داخلی از سوی تولیدکنندگان تامین می‌شود؟ گفت: میزان تولید بیش از نیاز بازار داخلی است؛ از این رو باید برنامه‌ریزی صورت گیرد تا محصولات به بازارهای هدف صادر شوند.

بنابرگزارش،  هفته ابتدایی اردیبهشت ماه حسن روحانی – رئیس‌جمهوری ایران – بازدیدی از بازار کفش تبریز داشت که در این بازدید اعلام شد «شرایط مناسبی برای صاردات کفش تبریز ایجاد خواهد شد».

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند