عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه:

کلیات بودجه سال ۹۹ رد شد / بررسی لایحه جدید در سال جدید

کلیات بودجه سال ۹۹ رد شد / بررسی لایحه جدید در سال جدید

نمایندگان مجلس با کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ مخالفت کردند که به گفته عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه، لایحه بودجه به دولت ارجاع خواهد شد و با توجه به روند قانونی بررسی دوباره لایحه بودجه سال 99، این لایحه در سال آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (دوشنبه، 5 اسفند ‌ماه) مجلس شورای اسلامی پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان، کلیات بودجه سال 99 را با 67 ‏رای موافق، 114 ‏رای مخالف و 3 ‏رای ممتنع از مجموع 191 ‏ نماینده حاضر در مجلس رد کردند.

لایحه جدید در سال ۹۹ بررسی می‌شود

سیدعلی ادیانی عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: کلیات لایحه بودجه سال 1399 در نشست علنی امروز مجلس مورد مخالفت قرار گرفت، بر اساس تبصره 3 ماده 182 آیین نامه داخلی جدید مجلس، لایحه بودجه به دولت ارجاع خواهد شد و دولت دو هفته برای اصلاح این لایحه فرصت دارد و پس از آن مجلس بلافاصله لایحه اصلاح شده را در صحن علنی مطرح و بررسی کند. البته کلیات بودجه بار دیگر رأی گیری خواهد شد.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از آن، لایحه اصلاح شده برای بررسی به کمیسیون تلفیق ارجاع خواهد شد و اعضای کمیسیون نیز 15 روز برای رسیدگی فرصت خواهند داشت و پس از بررسی دقیق لایحه مذکور، گزارش کمیسیون به صحن علنی ارسال می‌شود.

وی گفت: عدم تصویب کلیات لایحه بودجه سالیانه یکی از نادرترین اتفاقات در مجلس است و نشان می‌دهد که نمایندگان نسبت به لایحه تدوین شده توسط دولت نظر مساعد ندارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ افزود: به نظر می‌رسد که با توجه به روند قانونی بررسی دوباره لایحه بودجه سال 99، این لایحه در سال آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری خانه‌ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند