اکسکوینو
وزیر اقتصاد:

کنترل تورم مهم‌ترین اولویت در اقتصاد کشور است

تجارت نیوز

وزیر امور اقتصادی و دارایی با دستور تعیین سازوکارهای کنترل تورم در شرایط تحریم، موضوع مهار تورم را یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها و دغدغه‌های دولت و وزارت اقتصاد در شرایط موجود خواند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با دستور تعیین سازوکارهای کنترل تورم در شرایط تحریم، موضوع مهار تورم را یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها و دغدغه‌های دولت و وزارت اقتصاد در شرایط موجود خواند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران؛ فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، در نخستین جلسه هسته‌های اندیشه‌ورزی و در جمع اعضای کمیته اقتصاد کلان با دستور تعیین سازوکارهای کنترل تورم در شرایط تحریم، موضوع مهار تورم را یکی از مهم‎ترین اولویت‌ها و دغدغه‌های دولت و وزارت اقتصاد در شرایط موجود خواند.

وزیر اقتصاد طی سخنانی در این جلسه که با موضوع «هم‌اندیشی» و تبادل نظر در خصوص تعیین سازوکارهای کنترل تورم در شرایط تحریم برگزار شد، اظهار داشت: آغاز برنامه‌های وزارت اقتصاد در دوره جدید برای بهره‌گیری از نخبگان در قالب تشکیل هسته‌های اندیشه‌ورزی و تقارن آن با تصمیمات اخیر رئیس‌جمهور در خصوص تعیین چند کمیته برای ایجاد ارتباط مستقیم میان اقتصادانان کشور و بدنه اجرایی دولت، اتفاق مبارکی است که باید با جدیت عملیاتی و پیگیری شود.

دژپسند با بیان اینکه جناب آقای روحانی مسئولیت و ریاست کمیته اقتصاد کلان را به وزیر اقتصاد واگذار کرده‌اند، اظهار داشت: از آنجا که کنترل تورم، تبدیل به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت و وزارت اقتصاد شده است، اولویت موضوعی اولین جلسات کمیته اقتصاد کلان را، ارائه راهکار برای مقابله با این پدیده ناخوشایند، قرار دادیم.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه تلاش خواهیم کرد تاخروجی جلسات این کمیته با حضور اندیشمندان به صورتی تنظیم گردد که ضمن برخورداری از قوت کافی امکان بهره‌گیری از آنها، در مسیر تصمیم‌گیری‌های دولت نیز فراهم باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: به عنوان مثال در موضوع تورم، اگر به نتایج کاربردی و مناسبی دست یافتیم آن را جهت بررسی و اجرا به هیات دولت اعلام می‌کنیم.

وزیر اقتصاد سرمایه‌گذاری، رشد اقتصادی، رابطه دولت و بازار، تراز پرداخت‌ها و تراز تجاری و … را از جمله دیگر موضوعاتی دانست که می‌توان انها را در این کمیته عنوان کرد.

دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم تمرکز در سیاستگذاری‌های کلان کشور تاکید کرد: متولی اصلی تعیین سیاست‌های اقتصادی کشور و اجرای سیاست‌های مالی وزارت اقتصاد است.

در ادامه، صاحب‌نظران و اساتید حاضر در جلسه به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص چگونگی بهره‌گیری بهینه از فرصت ایجاد شده و همچنین موضوع محوری جلسه پرداختند.

گفتنی است، این جلسه با حضور اساتید و اعضای هیات علمی دانشکده‌های اقتصاد دانشگاه‌های تربیت مدرس، تهران، الزهرا (س) و صنعتی شریف و برخی از مسولین وزارتخانه در محل وزارت اقتصاد برگزار و در آن، برگزاری منظم جلسات، مورد توافق اعضا قرار گرفت.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند