اکسکوینو

راهکار جدید دولت برای کنترل رشد تورم: رصد تورم!

ستاد اقتصادی دولت

اعضای هیئت دولت در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی برای کنترل رشد تورم تشکیل یک واحد رصد تورم را را تصویب کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صبح امروز سه‌شنبه به ریاست ابراهیم رئیسی تشکیل جلسه داد. اعضای این ستاد در این جلسه به بررسی و تصمیم‌گیری درباره مهم‌ترین مسائل اقتصادی روز از جمله کنترل رشد تورم پرداختند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در ابتدای این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت شاخص‌های اقتصادی کشور ارائه شد. اعضای ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مقرر کردند واحد رصد تورم به‌منظور رصد و کنترل رشد تورم در یکی از معاونت‌های ریاست‌جمهوری تشکیل شود و سیاست‌های مقتضی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها را به ستاد هماهنگی اقتصادی پیشنهاد کند.

همچنین اعضا مصوب کردند به‌منظور افزایش سرمایه‌گذاری در راستای تحقق رشد اقتصادی برنامه‌ریزی شده در قانون بودجه، دستگاه‌های اجرایی با هماهنگی بخش خصوصی مرتبط برنامه رشد سرمایه‌گذاری در حوزه مربوط به خود را تدوین و به ستاد هماهنگی اقتصادی ارائه کنند.

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت همچنین مقرر کرد به‌منظور جلوگیری از رشد نقدینگی بانک مرکزی نهایت دقت و جدیت را به‌عمل آورده و کلیه دستگاه‌های اجرایی با بانک مرکزی در این زمینه هماهنگی لازم را داشته باشند.

در بخش دیگری از این جلسه گزارشی از بازار بورس ارائه و راهکارهای پیشنهادی سازمان بورس و اوراق بهادار برای رونق بیشتر بازار سرمایه مطرح و مقرر شد این پیشنهادها به‌منظور بررسی به دستگاه‌های اقتصادی ارائه و ننتیجه به جلسه بعدی ستاد هماهنگی اقتصادی ارائه شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند