روحانی:

کولبری در شان مرزنشینان نیست

کولبری در شان مرزنشینان نیست

رئیس‌جمهور درجلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، قاچاق کالا را امری ناپسند و زیان‌بار برای اقتصاد و تجارت سالم و شفاف در کشور دانست.

به گزارش تجارت‌نیوز، دویست و بیست و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه‌شنبه به ریاست حسن روحانی برگزار شد و در این جلسه، برنامه تامین کالاهای اساسی، ضروری و مورد نیاز در سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت.

در آغاز جلسه، رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ارایه کرد و پس از بحث و بررسی تصمیمات لازم برای خرید اقلام مورد نیاز اتخاذ شد.

همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارشی از تامین گندم مورد نیاز سال ۱۴۰۰و آمار خرید داخلی گندم در استان‌های مختلف ارایه کرد، سپس برنامه تامین سالیانه گندم برای نیاز سال و تکمیل ذخایر استراتژیک، پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

در این جلسه وزیر کشور و مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز گزارشی از اقدامات و برنامه‌های این ستاد ارایه کردند.

رئیس‌جمهور قاچاق کالا را امری ناپسند و زیان‌بار برای اقتصاد و تجارت سالم و شفاف در کشور دانست و تاکید کرد: کولبری پدیده زشت و غیرقابل قبولی بوده که نه در شان کرامت انسانی مرزنشینان رشید ما است و نه با سیاست‌ها و انضباط تجاری کشور سازگاری دارد.

روحانی افزود: باید با حمایت اقتصادی، اشتغال‌زایی و مهارت‌افزایی برای مرزنشینان شریف، این پدیده ناگوار از چهره مزرهای ما زدوده شود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: شفاف‌سازی و ایجاد انضباط در سراسر چرخه تجاری کشور، از نقطه تامین تا زنجیره عرضه و نقطه مصرف لازمه این کار است و رسیدن به این هدف با هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط در دولت، نیروی انتظامی و نهادهای نظارتی و قضایی امکان‌پذیر خواهد بود.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند