کیفیت محصولات رنو در ایران رو به بهبود است

کیفیت محصولات رنو در ایران رو به بهبود است

معاون ارشد کیفیت رنو در ایران گفت: قطعه‌سازان ایرانی توانایی پیوستن به زنجیره تامین جهانی اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی را دارند.

دومینیک لعل، امروز در یک نشست تخصصی با خبرنگاران به افزایش کیفیت محصولات تولیدی رنو در ایران همزمان با رشد فروش اشاره کرد و گفت: در طول دو سال گذشته کیفیت محصولات رنو در ایران با وجود افزایش چشمگیر تولید رو به بهبود بوده است. منظور ما از کیفیت ارائه خودروهای قابل اعتماد به مشتریان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، او ادامه داد: برای حفظ کیفیت و روند رو به رشد آن، ما باید راه‌های کیفی سازی را به شرکای خود در ایران انتقال دهیم که هم اکنون با حضور کارشناسان بخش کیفیت رنو در خطوط تولید ایرانی، این موضوع در حال انجام است.

لعل با بیان اینکه ما در سایت‌های تولیدی قطعه سازان ایرانی نیز حضور دائم داریم تا مطمئن شویم که از مرحله نخست تولید قطعات با کیفیت صورت می‌گیرد، اظهار کرد: سال گذشته ۶۰۰ نفر روز در سایت‌های تولیدی قطعه سازان حضور داشتیم و نیمی از نیروهای ما در ایران خودرو و پارس خودرو، حاضر هستند.

معاون ارشد کیفیت رنو در ایران با تاکید بر اینکه در یکسال گذشته ما شاهد تغییرات مثبت بسیاری در سایت‌های تولیدی بودیم، تصریح کرد: گرچه هنوز سایت‌های تولیدی ما در ایران الگو نیستند اما می‌توانیم آنها را با سایت‌های تولیدی رنو-نیسان-میتسوبیشی مقایسه کنیم.

او با اشاره به رده بندی قطعه سازان ایرانی، بیان کرد: خوشبختانه در طول یکسال گذشته قطعه سازان ایرانی نیز از نظر کیفی بسیار رشد داشته‌اند و اکنون هیچ قطعه سازی در رده D که پایین‌ترین سطح قطعه سازان بود، نداریم.

لعل در پاسخ به پرسش خودروکار، مبنی براینکه آیا قطعه سازان ایرانی در رده A قرار دارند و در تولید کدام قطعات توانمندی بیشتری دارند؟ گفت: اکنون هیچ قطعه سازی در رده A نداریم اما پیش بینی می‌کنیم تا آخر امسال چند قطعه ساز بتوانند به این رتبه دست پیدا کنند.

او افزود: قطعه سازان ایرانی در تولید قطعات پلاستیکی، داشبورد، سپر، سیم و در کل قطعات بدنه خودرو بسیار با کیفیت و توانمند هستند.

معاون ارشد کیفیت رنو ادامه داد: وضعیت قطعه سازان ایرانی از نظر تکنولوژی خوب است و سرمایه گذاری و تکنولوژی مشکل آنها نیست بلکه آنها به یک بازنگری در مدیریت نیاز دارند.

سخت‌گیری در کیفیت در دستور کار رنو

در ادامه این نشست، مهدی مهرآور، قائم مقام کیفیت رنو در ایران، با بیان اینکه ۵۰ نفر نیرو در واحد کیفیت رنو در ایران مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: بخشی از این افراد در سایت‌های تولیدی حضور دارند و وظیفه نهادینه کردن روش‌های کیفی در این سایت‌ها را برعهده دارند.

او ادامه داد: سایت‌های تولیدی زمانی مجوز تولید انبوه را دریافت می‌کنند که همه آیتم‌های کیفی را پاس کرده باشند. ارزیابی کیفیت فرآیند تولید نیز یکی دیگر از وظایف ما است.

 

منبع: طلانیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند