تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

شروع گرانی دلار همزمان با انتشار یادداشت اینستاگرامی همتی

شروع گرانی دلار همزمان با انتشار یادداشت اینستاگرامی همتی

بازار ارز که طی هفته‌های اخیر تا سطح 14 هزار تومان نیز بالا رفته بود از 20 آذر ماه امسال روند نزولی به خود گرفته بود تا اینکه همزمان با انتشار پست اینستاگرامی رییس کل بانک مرکزی باز هم روند صعودی به خود گرفت.

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی از زمان شروع به کارش یادداشت‌های مختلفی را به اقتضای شرایط خاص کشور در صفحه رسمی اینستاگرام خود منتشر کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار ارز که طی هفته‌های اخیر تا سطح 14 هزار تومان نیز بالا رفته بود از 20 آذر ماه امسال روند نزولی به خود گرفته بود تا اینکه همزمان با انتشار پست اینستاگرامی رییس کل بانک مرکزی باز هم روند صعودی به خود گرفت.

آخرین یادداشت وی مربوط به روز دوشنبه هفته جاری بوده که در کنار اعلام رشد اقتصادی کشور در تابستان امسال به حضور محکم بانک مرکزی و مدیریت اصولی بازار ارز برای برگرداندن آرامش و ثبات اشاره کرد و از مردم به خاطر عدم همراهی دلالان تشکر کرد.

روز انتشار و روز بعد از انتشار این یادداشت، قیمت دلار در بازار آزاد به ترتیب با افزایش 1.1 و 0.8 درصدی حدود 150 و 100 تومان گران‌تر شد و در نهایت به ۱۲ هزار و 800 تومان در پایان روز گذشته رسید.

بررسی یادداشت‌های همتی در صفحه اینستاگرامش طی چهار ماه اخیر در حوزه بازار ارز و دلار نشان می‌دهد معمولا روز بعد از انتشار این یادداشت‌ها، قیمت دلار افزایش داشته است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند