موضوعات داغ:
هشدار رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو به مردم:

خودروها را از مراکز شناسنامه‌دار بخرید / گرانی دوباره در بازار خودرو

خودروها را از مراکز شناسنامه‌دار بخرید / گرانی دوباره در بازار خودرو

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو می‌گوید: متاسفانه این روزها تعداد پرونده‌های شکایتی نسبت به خرید خودرو افزایش یافته است. به مردم توصیه می‌کنیم خودروها را از مراکز شناسنامه‌دار خریداری کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که قیمت خودرو در روزهای آینده چه وضعیتی خواهد داشت؟ به تجارت‌نیوز گفت: هفته گذشته به دلیل برخی موضوعات سیاسی قیمت دلار افزایش پیدا کرد و به دنبال آن نیز قیمت خودرو گران شد. قیمت دلار و همچنین عرضه به موقع از سوی خودروسازان دو عامل مهمی است که در کاهش یا افزایش قیمت خودرو اثرگذار است.

سعید موتمنی افزود: این روزها برخی فروشندگان در فضای مجازی قیمت برخی خودروها را غیرواقعی درج می‌کنند. همین موضوع می‌تواند جو روانی را در بازار بر هم زند. این در حالی است که از هفته گذشته تاکنون قیمت تمام خودروهای داخلی بین دو میلیون و 500 تا سه میلیون و 500 هزار تومان گران شده است.

او اظهار کرد: پراید، پژو 206، سمند و پژو 405 خودروهایی هستند که ظرف یک هفته گذشته گران شده است. طی دو هفته گذشته پراید 111 به قیمت 55 میلیون تومان عرضه می‌شد اما حالا این خودرو بین 56 تا 57 میلیون تومان فروخته می‌شود. همچنین طی دو هفته گذشته پراید 131 نیز به قیمت 49 میلیون تومان به مردم عرضه می‌شد که امروز قیمت این خودرو به 52 میلیون تومان رسیده است. در عین حال پژو 405 و پارس هم با افزایش قیمت سه میلیون تومانی به ترتیب به قیمت 82 و 106 میلیون تومان فروخته شده است.

گرانی قیمت خودرو پایدار نیست

موتمنی گفت: چنانچه عرضه از سوی خودروسازان به موقع باشد و همچنین قیمت ارز نوسانی نداشته باشد، این گرانی‌ها پایدار نیست و قیمت خودرو ارزان خواهد شد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار کرد: متاسفانه این روزها تعداد پرونده‌های شکایتی نسبت به خرید خودرو افزایش یافته است؛ چرا که در این نوسان قیمت‌ها عده‌ای هستند که خودرو را وکالتی خریداری می‌کنند و بعد از تسویه حساب با فروشنده به سراغ تعویض پلاک می‌روند.

او در ادامه گفت: همین رویه باعث می‌شود که خریداران در زمان تعویض پلاک با برخی مشکلات شکایتی یا توقیف خودرو مواجه می‌شوند. توصیه ما به مردم این است که قبل از خرید خودرو بخشی از پول را امانی نگه دارند تا با برخی از این مشکلات مواجه نشوند. همچنین مردم باید بدانند که خودروها را از مراکز شناسنامه‌دار خریداری کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند