اکسکوینو
گزارش بورس امروز 15 تیر 99

۱۵ هزار میلیارد تومان معامله در یک روز / سهامداران امروز چقدر سود کردند؟

تجارت نیوز

همانطور که یکی از کارشناسان بورس پیش‌بینی کرده بود، بازار امروز در ابتدای معاملات با فشار عرضه همراه شد اما رفته رفته وضعیت بازار بهبود یافته و شاخص به سمت سبز شدن پیش رفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بازار سرمایه معاملات امروز را با رشد ۳۱ هزار و ۴۵۷ واحدی به پایان برد و با بازدهی ۱٫۹۴ درصدی به سطح یک میلیون و ۶۵۲ هزار و ۸۰۰ واحد رسید.

این درحالی است که روز گذشته یکی از کارشناسان بازار سرمایه پیش‌بینی کرده بود که ساعات ابتدایی معاملات امروز بازار با فشار عرضه روبه رو شده و رفته رفته وضع بازار بهبود پیدا کرده و رو به سبز شدن می‌رود.

شاخص کل هم وزن نیز با پشت سر گذاشتن افت ۲۴۴۱ واحدی ابتدای معاملات، در نهایت توانست ۵۲۱۹ واحد به ارتفاع خود بیافزاید و نزدیک محدوده ۴۷۰ هزار واحدی متوقف شود.

Screenshot 37

نمادهای شاخص‌ساز امروز نیز به ترتیب شامل فولاد (۳۳۲۶ واحد)،  فملی (۲۶۹۸ واحد) و شپنا (۱۹۴۲ واحد) بودند؛ همچنین سه گروه بانک، فلزات اساسی و خودرویی‌ها برای دومین روز متوالی توانستند جایگاه خود را در ردیف برترین گروه‌های صنعت حفظ کنند.

Screenshot 38

در پایان معاملات امروز، یکشنبه بیش از یک میلیون و ۷۸۲ هزار معامله در بورس انجام شد که در نتیجه آن ۹ میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان دادوستد شد و ارزش بازار توانست به محدوده ۶۱۹۸ هزار میلیارد تومان برسد.

Screenshot 39

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند