خطر سقوط شاخص کل به کانال ۱٫۱ میلیون واحد/ «معاملات بورس را تعطیل کنید» – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟

خطر سقوط شاخص کل به کانال ۱٫۱ میلیون واحد/ «معاملات بورس را تعطیل کنید»

ریزش شاخص کل در ادامه روند منفی روزهای گذشته تشدید شد. در حالی که با وخیم‌تر شدن اوضاع بورس فعالان و سهامداران در انتظار حمایت از بازار بودند شاخص کل امروز حدود ۲۷ هزار واحد دیگر ریخت و در آستانه سقوط به کانال ۱٫۱ میلیون واحد قرار گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، ریزش شاخص کل در ادامه روند منفی روزهای گذشته تشدید شد. در حالی که با وخیم‌تر شدن اوضاع بورس فعالان و سهامداران در انتظار حمایت از بازار بودند، شاخص کل امروز حدود ۲۷ هزار واحد دیگر ریخت و در آستانه سقوط به کانال ۱٫۱ میلیون واحد قرار گرفت.

ریزش بی‌امان شاخص کل در حالی ادامه می‌یابد که چند روز پیش برخی از نمایندگان مجلس با عنوان حل مشکلات بورس جلسه‌ای با فعالان این حوزه برگزار کرده بودند. جلسه‌ای که برخی از فعالان بورس به نتایج آن امیدوار بودند و عده زیادی نیز معترض.

امروز و با ادامه‌دار شدن روند منفی چندین هشتگ بورسی در توییتر ترند شد. فعالان با ادامه هشتگ بورس اولویت اول و همچنین ایجاد هشتگ معاملات بورس را تعطیل کنید و بورس قلک دولت انتقادات تندی به عملکرد دولت رئیسی در بورس داشتند. این اعتراضات در حالی مطرح است که رئیس جمهور منتخب پیش از انتخابات قول حل مشکلات بورس به صورت ویژه را داده بود.

علی سعدوندی، اقتصاددان در توییتر خود نوشت: «بورس به خاک و خون کشیده شد و مدیریت بازار حتی از circuit breaker استفاده نمی کند. تا آخر هفته ‎#گنداب_بورس را تعطیل کنید؛ ‎#کازینوی_خودرو را برای همیشه متوقف کنید؛ قیمت گذاری های ظالمانه را متوقف کنید؛ با خبرگان واقعی مشورت کنید. #بورس_اولویت_اول»

بهنام صمدی، فعال بازار سهام نوشت: «دومینوی بحران بورس شروع شده. بعد از بورس نوبت صندوق‌های درآمد ثابته که مردم به دلیل زیان پول‌هاشون رو خارج کنند
و این بحران به شبکه بانکی سرایت خواهد کرد و در نهایت صندوق‌های بازنشستگی فرو می‌پاشن.»

بورس مصداق بحران

رضا خانکی، فعال بازار سهام نوشت: «‏اگه مسئولی چیزی حرف من رو اینجا میبینه و میخونه این رو باید صادقانه برای بار چندم عرض کنم. وضعیت بورس این روزها مصداق بحرانه، نه شرایط عادی عرضه/تقاضا. مقابله با بحران حتما سیاست‌های متفاوتی رو میخواد. این بحران عمیق شده و اگر تصمیمات درستی نگیرید هزینه‌های گزافی خواهید داد!»

رضا نگهبان، فعال اقتصادی نوشت: «‏آقایون اگه ‎#بورس امروز جمع نشه اوضاع دیگه خیلی خیط می‌شه! شاخص داره کف کانال نزولی رو ‎#سوراخ می‌کنه! دست بردارید از اختلاف و پمپاژ خبرها ضد ‎#تولید. کسری ‎#بودجه رو که نباید از جیب شرکت و سهامدار برداشت! ۱۰۰جور قانون برای کندن از تولید تصویب می‌شه اما دلالی ارز طلا مسکن خودرو آزاد!»

جواد فلاحیان، کارشناس بازار سهام نوشت: «‏کاشکی میبردنمون تو یک اتاق یه دل سیر همه ما را کتک میزدن ولی با ما اینطوری نمیکردن تو بورس #بورس_اولویت_اول»

الهام معصوم‌زاده، کارشناس بازار سهام نوشت: «من جای شما بودم، تمام گفتگوی امشب رو به فاجعه‌ای که داره توی بورس اتفاق میوفته، اختصاص میدادم. بورسی که در وعده‌های انتخاباتی اولویت اول این جناب بود، خر که از پل گذشت، دوباره به چپاول بورسی‌ها ادامه دادند!»

سرمایه مردم صفر شد

برزو حق‌شناس، کارشناس بازار سهام نوشت: «حکایت بازار سرمایه و پول صندوق توسعه ملی قضیه پادشاه شد و اون سربازی که تو سرما به وعده لباس گرم یخ زد و مرد »

علی عصاری، کارشناس بازار سهام نوشت: «دیگه باید چه اتفاقی باید بیفته که معاملات متوقف بشه؟ سرمایه مردم رو به صفر رسوندین تا تعیین تکلیف بودجه #معاملات_بورس_را_تعطیل_کنید»

photo 2022 01 25 13 58 14

ابراهیم رئیسی امشب بعد از اخبار ساعت ۲۱ از شبکه یک صدا و سیمای ملی با مردم سخن خواهد گفت. در حالی که تقریبا تمام خانوارهای ایرانی این روزها با بورس سروکار دارند و سرمایه آن‌ها در خطر است باید دید رئیس جمهور در گفت‌وگوی امشب به موضوع بورس خواهد پرداخت یا خیر.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات