گزارش شورای جهانی طلا از افزایش ذخایر طلای روسیه، ترکیه و قزاقستان

تازه‌ترین آمارهای شورای جهانی طلا نشان می‌دهد که روسیه، ترکیه و قزاقستان بیشترین میزان خرید طلا را در سه ماه دوم 2018 میلادی داشته‌اند.
گزارش شورای جهانی طلا از افزایش ذخایر طلای روسیه، ترکیه و قزاقستان

شورای جهانی طلا اعلام کرد: در شش ماه نخست ۲۰۱۸ میلادی روند خرید طلا از سوی کشورهای مختلف صعودی بوده و بیشترین میزان خرید مربوط به روسیه، ترکیه و قزاقستان بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش روسیه در سه ماه دوم امسال بیش از ۵۳٫۲ تن طلا خریداری کرده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۹ درصد رشد داشته است.

روسیه در شش ماه نخست ۲۰۱۸ میلادی نیز ۱۰۵٫۳ تن طلا خریداری کرده است که نسبت به سال قبل ۵ درصد افزایش نشان می‌دهد. ذخایر طلای روسیه تا پایان ژوئن به بیش از ۱۹۴۴ تن رسیده است که ۱۷ در صد کل ذخایر این کشور را تشکیل می دهد.

تشدید تنش های سیاسی روسیه با غرب موجب شده است تا ذخایر طلا از اهمیت راهبردی در ذخایر خارجی روسیه برخوردار شود.

بانک مرکزی قزاقستان نیز در سه ماه دوم امسال ۱۱٫۶ تن طلا خریداری کرده است و نسبت به سال قبل ۳ درصد رشد داشته است. ذخایر طلای این کشور در ۶۸ ماه گذشته به طور متوالی افزایش داشته است.

بانک مرکزی ترکیه نیز میزان ذخایر طلای خود را افزایش داده است به طوری که خرید طلای این کشور در شش ماه نخست امسال به بیش از ۳۸٫۱ تن رسیده است که نسبت به سال قبل ۸۲ درصد رشد نشان می دهد.

البته خرید طلای ترکیه در سه ماه دوم امسال به ۸٫۳ تن رسیده است که نسبت به سال قبل ۶۰ درصد کاهش داشته است.

ذخایر طلای ترکیه تا پایان ژوئن به بیش از ۲۴۰ تن رسیده که نسبت به سال قبل ۱۰۷ درصد رشد داشته است.

 

منبع: سایت طلا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز