گیلان، تولیدکننده ۶ درصد عسل مورد نیاز کشور

گیلان، تولیدکننده ۶ درصد عسل مورد نیاز کشور

مدیر امور زنبور و طیور سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: هم‌اکنون زنبورداران استان در حال برداشت عسل هستند و وضعیت تولید این محصول مطلوب است.

«سورنا چایچی» اظهار کرد: گیلان، ۶ درصد عسل مورد نیاز کشور را تولید می‌کند و برنامه داریم تولید این محصول را افزایش دهیم.

به گزارش تجارت‌نیوز،وی افزود: سال گذشته ۵ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۲۶۲ کیلوگرم عسل در گیلان تولید شده بود و امسال به نظر می‌رسد، وضعیت تولید بهتر از سال گذشته باشد، اما آمار قطعی میزان تولید پس از اتمام برداشت کامل این محصول اعلام خواهد شد.

مدیر امور زنبور و طیور سازمان جهاد کشاورزی گیلان ادامه داد: هر سال در مهر ماه شمار کلونی‌های زنبور عسل شمارش می‌شود و سال گذشته گیلان در میانگین تولید عسل رتبه دوم را بدست آورد.

وی تصریح کرد: زنبوردارانی که امسال زنبورهای خود را به باغ مرکبات کوچ دادند، عسل تولیدی‌شان از نظر کیفی و کمی بسیار مطلوب است.

چایچی خاطرنشان‌کرد: امسال پیش‌بینی شده بود تولید عسل در استان ۲۰ درصد افزایش داشته باشد، اما به‌علت بارندگی‌های کمی که رخ داد بعید به نظر می‌رسد، که این میزان افزایش تولید به خصوص در مناطق جنگلی استان را شاهد باشیم.

 

منبع:ایسنا

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند