ایران بروکر
خبر فوری : فوری/ آمریکا به ایران آخرین فرصت احیای برجام را داد
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

یارانه نقدی دی ماه واریز شد

تجارت نیوز

صد و سی و یکمین مرحله یارانه نقدی دی ماه شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، صد و سی و یکمین مرحله یارانه نقدی دی ماه شب گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد.

در ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۰ دی ماه یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به ازای هر نفر پرداخت شد. تعداد کسانی که یارانه نقدی می‌گیرند حدود ۷۸ میلیون نفر است.

همچنین ۲۱ میلیون خانوار در بهار سال ۱۳۹۹ مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند. نوزدهمین قسط این وام از یارانه دی ماه خانوارها کسر شد.

تا پایان سال فقط دو ماه دیگر باقی مانده است، برای سال آینده دولت در لایحه بودجه، حذف سه دهک از یارانه‌بگیران نقدی را پیش‌بینی کرده است.

براساس لایحه بودجه، دولت به وزارت کار سه ماه  فرصت داده است تا سه دهک از یارانه‌بگیران را شناسایی کند. احتمالا یارانه نقدی نیز فقط به کسانی برسد که یارانه معیشتی بنزین دریافت می‌کنند.

در روز دهم دی ماه نیز یارانه معیشتی بنزین واریز شد. مبلغ این یارانه بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان برای هر خانوار است که مبلغ آن متناسب با تعداد اعضای خانوار است.

سرنوشت نامعلوم یارانه نقدی

همچنین قرار بود یارانه جدید دولت با یارانه معیشتی بنزین در روز دهم دی ماه واریز شود و مشمولان آن نیز همان ۶۰ میلیون نفر یارانه‌بگیر هستند.

اگرچه دولت واریز این یارانه را به ماه بعد موکول کرده اما به نظر می‌رسد تا زمانی که مجلس تصمیمی برای حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی نگیرد، پرداخت یارانه جدید در دستور کار نیست.

مجلس نیز به صراحت اعلام کرده که نمی‌تواند به صورت فوری موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را بررسی کند، چرا که موضوع مهمی است.

تصمیم دولت این است که دلار ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند و به جای آن یارانه نقدی پرداخت کند که مبلغ آن بین ۹۹ تا ۱۲۶ هزار تومان است، به این صورت که چهار دهک اول یارانه ۱۲۶ هزار تومانی و سه دهک پنجم، ششم و هفتم مبلغ ۹۹ هزار تومان به عنوان یارانه نقدی جدید بگیرند.

نظرات