موضوعات داغ:
وزارت کار به پیگیری‌های تجارت‌نیوز پاسخ داد:

یارانه کرونا را چطور پیگیری کنیم؟

یارانه کرونا را چطور پیگیری کنیم؟

طبق اعلام دولت در مرحله اول واریز یارانه کرونا، مبالغ حمایتی تا سقف ۶۰۰ هزار تومان به سه میلیون خانوار داده شده است، اما برخی مشمولان کمیته امداد و بهزیستی مدعی هستند هرچند جزو آسیب‌پذیرترین اقشار هستند اما آنها مشمول این کمک دولت نشده‌اند. مردم از کجا پیگیر این موضوع باشند؟

به گزارش تجارت‌نیوز، طبق اعلام دولت در مرحله اول واریز یارانه کرونا، مبالغ حمایتی تا سقف ۶۰۰ هزار تومان به سه میلیون خانوار داده شده است، اما برخی مشمولان کمیته امداد و بهزیستی مدعی هستند هرچند جزو آسیب‌پذیرترین اقشار هستند اما آنها مشمول این کمک دولت نشده‌اند. مردم از کجا پیگیر این موضوع باشند؟

در گزارش اخیر تجارت‌نیوز با عنوان «یارانه کرونا به چه کسانی رسید؟» اشاره شده بود: از ۲۴ میلیون خانوار ایرانی، دو میلیون خانوار تحت پوشش کمیته امداد و یک میلیون خانوار تحت پوشش بهزیستی هستند. طبق آخرین اظهارات مقامات مسئول به نظر می‌رسد همین سه میلیون خانوار، از اقشار هدف‌گذاری شده برای دریافت یارانه کرونا بوده‌اند.

اما مراجعه به کامنت‌های همین گزارش نشان می‌دهد که برخی از خانوار مشمول کمیته امداد و بهزیستی هم مدعی هستند از این حمایت محروم مانده‌اند.

تجارت‌نیوز این موضوع را از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری کرده که حامد شمس، مسئول روابط عمومی این وزارتخانه در پاسخ به این پیگیری نوشته است: «سازمان برنامه و بودجه متولی توزیع این کمک است. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دست اندرکار توزیع نیست.»

بنابراین به نظر می‌رسد مردم و رسانه‌ها باید از سازمان برنامه پیگیر این موضوع باشند تا آنها پاسخ بدهند که چه کسانی یارانه کرونا را گرفته‌اند.

تجارت‌نیوز همچنان پیگیر این موضوع از سازمان برنامه است و از رئیس سازمان برنامه و روابط عمومی این سازمان درخواست کرده تا در این مورد توضیحاتی را منتشر کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند