خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش بینی قیمت طلا و سکه در نیمه دوم سال/ طلا و سکه بخریم؟

ین ژاپن در پایین‌ترین سطح ۲ ماه اخیر

57747802

در روزی که ارزش دلار در برابر یورو و پوند باز هم کاهش یافت، ین ژاپن نتوانست از این موقعیت استفاده کند و در برابر دلار باز هم عقب نشست.

با افزایش نگرانی‌ها از شعله‌ورتر شدن جنگ تجاری بین چین و آمریکا، بازدهی اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا که جز دارایی‌های امن به شمار می‌رود و در مواقع بحرانی صعودی می‌شود به بالاترین سطح ۲ ماه خود رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین تعرفه ۱۰ درصدی اعمال کرده است و چین همانگونه که قبلا هشدار داده بود با اعمال تعرفه بر ۶۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی آمریکایی این اقدام را تلافی کرد.

پوند انگلیس که روزهای خوبی را سپری می‌کند باز هم در پی انتشار اخبار مثبتی از نزدیک شدن انگلیس و اتحادیه اروپا به توافق بر سر بریگزیت در برابر دلار پیشروی کرد و هر پوند به ۱.۳۱۷۵ دلار رسید که در دو ماه اخیر بی‌سابقه بوده است.

پوند همچنین در برابر یورو و ین نیز پیشروی کرد به‌گونه‌ای که هر پوند به ۱۴۸.۰۲ ین رسید.

در مبادلات امروز بازارهای ارزی دلار در برابر ین به ۱۱۲.۳۹۵ ین رسید. انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا تا پایان امسال دو مرتبه دیگر نرخ بهره را افزایش دهد اما در مقابل بانک مرکزی ژاپن به احتمال زیاد سیاست‌های انبساطی فعلی را حفظ خواهد کرد و همین یکی از دلایل کاهش ارزش ین در برابر دلار شمرده می‌شود.

یورو نیز در برابر دلار اندکی پیشروی کرد و هر یورو به ۱.۱۶۷۹ دلار رسید.

 

منبع: رویترز

 

نظرات